Головна Новини Вшанували бургомістра, завдяки якому Тернопіль зробив великий крок у розвитку

Вшанували бургомістра, завдяки якому Тернопіль зробив великий крок у розвитку

Вчора, 19 березня, відзначили 180-у річницю з Дня народження першого бургомістра Тернополя Володимира Лучаківського і вшанували пам’ять відомого земляка поминальною панахидою та покладанням квітів до його могили на Микулинецькому кладовищі.

Саме за часів бургомістра Лучаківського Тернопіль зробив величезний крок у власному розвитку і з провінційного містечка перетворився на один з центрів Галичини та Австро-Угорщини.

Лучаківський ініціював зведення електростанції, прокладення водогону і каналізаційної системи, розробив парк відпочинку. За Лучаківського у Тернополі почали будувати вулиці за європейським зразком. Вже тоді Тернопіль став не географічно, а насправді важливим європейським містом.

Більше того, Володимир Лучаківський був не лише дуже добрим бургомістром, а й визначним поетом свого часу, драматургом. Його мистецька діяльність збагатила світову культуру. Для аматорського театру «Руська Бесіда» Лучаківський переклав близько 20 п’єс, що свого часу були головним репертуаром українського театру в Галичині, написав дві оригінальні комедії «Іспит на мужа», «Несподівані женихи». Писав поезії, оповідання, гуморески та видав друком «Причинок до етнографії галицького Поділля».

Також Володимир Лучаківський був активним громадським діячем та справжнім лідером української громади Тернополя. Він очолював товариство «Руська бесіда» та філію «Просвіти», був членом тимчасового комітету для укладання Статуту фундації ім. князя Острозького, став засновником багатьох українських культурних установ.

Володимир Лучаківський (19.03.1838-19.04.1903) – український громадський діяч, письменник, перекладач, адвокат і перший українець-бургомістр у Тернополі. Він очолював товариство «Руська бесіда» та філію «Просвіти», був членом тимчасового комітету для укладання Статуту фундації ім. князя Острозького, став засновником багатьох українських культурних установ. Для створеного українського театру переклав понад 20 п’єс. Як бургомістр зустрічався з Іваном Франком, Соломією Крушельницькою та залучав їх до культурного життя Тернопілля.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here