Головна Новини Вини не визнав, перед батьками не вибачився: апеляційний суд розглянув справу водія,...

Вини не визнав, перед батьками не вибачився: апеляційний суд розглянув справу водія, з вини якого померла молода дівчина

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційні скарги прокурора та обвинуваченого Андрія Г. на вирок Борщівського районного суду від 17 червня 2020 року, яким Андрія Г. визнано винним за ч.2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого) та засуджено до 7 років позбавлення волі з позбавленням права 2 роки керувати транспортними засобами.

Також судом задоволено цивільний позов потерпілих – батьків загиблої Мар’яни Я. та стягнуто з обвинуваченого на їхню користь 592 тис. грн моральної та майнової шкоди.

Не погодившись із судовим рішенням, обвинувачений і прокурор подали апеляційні скарги та просили вирок місцевого суду скасувати з наступних підстав. Так, прокурор вказав на істотні порушення кримінального процесуального закону, зокрема, що місцевим судом не вирішено питання внесеної обвинуваченим грошової застави. Натомість Андрій Г. наполягав, що ДТП спричинила сама потерпіла, яка раптово почала перебігати дорогу перед його автомобілем. Уникнути наїзду на пішохода він не мав технічної можливості, що підтверджують результати експертизи від 4 квітня 2018 р. Та, оскільки місцевий суд не прийняв до уваги ці результати, просив направити справу на новий судовий розгляд у суді першої інстанції.

Відповідно до оскаржуваного вироку суду, 6 січня 2018 року, в обід, Андрій Г., керуючи технічно справним автомобілем «Тойота Корола», рухався автодорогою від м. Борщова до с. Кривче. При цьому не був достатньо уважним та належно не стежив за дорожньою обстановкою. Внаслідок чого поблизу с. Сапогів Борщівського району, порушуючи Правила дорожнього руху, проігнорував дорожні знаки, зокрема, “Пішохідний перехід”, і при виникненні небезпеки для його руху – виходу пішохода Мар’яни Я. на проїзну частину, невиправдано змінив напрямок руху, почав об’їжджати потерпілу й передньою частиною автомобіля скоїв наїзд на неї, спричинивши смерть на місці пригоди. Свідком аварії став батько дівчини.

У судовому засідання Тернопільського апеляційного суду колегія суддів, заслухавши доповідь судді, доводи обвинуваченого та його захисника, думку прокурора, перевіривши матеріали справи в межах поданих апеляційних скарг, прийшла до наступних висновків.

Так, у колегії суддів не викликав сумніву висновок місцевого суду, що причиною ДТП та смертельного травмування потерпілої стали саме дії водія Андрія Г. Щодо висновку експерта від 4 квітня 2018 р., на який в апеляційній скарзі посилається обвинувачений, то він не був предметом дослідження суду першої інстанції. Тому колегія суддів з власної ініціативи в порядку ст. 404 КПК дослідила його, зазначивши, що ці висновки обмежуються дослідженнями відеозапису автомобіля “Тойота”. Тим часом, при проведені експертиз від 11 березня 2019 р. та комплексної судової фототехнічної (відеотехнічної) і автотехнічної експертизи від 25 січня 2019 р. у розпорядженні експертів були матеріали кримінального провадження, що беззаперечно свідчить на користь останніх.

Оскільки судом апеляційної інстанції не встановлено неповноти судового розгляду чи інших порушень, допущених місцевим судом під час дослідження доказів, а доводи обвинуваченого та його захисника фактично зводяться до незгоди з висновками суду, колегія суддів сприймає їх як такі, що спрямовані на уникнення відповідальності.

Варто зазначити, що ні в суді першої, ні апеляційної інстанцій обвинувачений своєї вини не визнав, перед батьками потерпілої не вибачився і не відшкодував завданих матеріальних збитків.

Зважаючи на наведене, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду прийшла до висновку, що апеляційну скаргу обвинуваченого слід залишити без задоволення, а вирок суду першої інстанції – без змін. Внесені Андрієм Г. 76 тис. 840 грн. застави — звернути на виконання вироку в частині майнових стягнень.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 286 КК України передбачає від 3 до 8 років позбавленням волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3-ох років або без такого.

Пресслужба Тернопільського апеляційного суду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here