Головна Новини “Визнай свою вину! Загинули двоє молодих людей…” – у Бережанах судять винуватця...

“Визнай свою вину! Загинули двоє молодих людей…” – у Бережанах судять винуватця ДТП в якій загинуло двоє молодих людей

20 квітня 2023-го, у Бережанському районному суді мало відбутися підготовче засідання по резонансній справі про ДТП, в якій загинули 23-річний Василь Пупко і 19-річна Марта Гриців із Калуша.

До суду приїхали батьки загиблих, а також родичі та друзі. У руках тримали фотографії Марти і Василя. Плакали і говорили про біль, який довелося пережити через непоправну втрату. Спершу стояли біля входу до суду, згодом їм дозволили зайти в приміщення. Прибув на засідання обвинувачуваний Віталій Карпович зі своїм захисником.

Проте суддя Василь Крамар відклав підготовче засідання, бо до суду не з’явилася одна із потерпілих – цивільна дружина підсудного, яка на момент аварії їхала з ним в автомобілі. Повідомлення про дату слухання було відправлено їй поштою, але лист повернувся із відміткою про те, що адресат відсутній за вказаною адресою.

Перенесення засідання на червень обурило присутніх. “Визнай свою вину! Загинули двоє молодих людей…” – звернулися до обвинувачуваного. Люди ледве стримували емоції. Віталій Карпович мовчав, лише зазначив, що хотів приїхати до рідних загиблих, щоб вибачитись. До батьків загиблих сьогодні в суді він не звертався жодним словом.

Після засідання мамі загиблого Василя стало погано, викликали швидку допомогу. Довкола суду зібралося чимало бережанців. Цікавились, яку справу слухають.

Нагадаємо, що аварія сталася 7 серпня 2022-го між селами Шибалин і Комарівка на Бережанщині. Василь і Марта їхала на «Skoda Octavia» до Тернополя, щоб провідати батька в лікарні. Прямо на них із зустрічної смуги виїхав автомобіль «Mercedes-Benz», яким керував киянин Віталій Карпович. Зіткнення було неминучим. Марта і Василь загинули на місці… Водій «Mercedes-Benz» отримав травми і був доправлений до лікарні, де перебував більше місяця. Разом із ним в автомобілі в момент аварії були його цивільна дружина та її син, які теж потрапили до медичних закладів. Упродовж восьми місяців тривало розслідування справи.

Віталія Карповича підозрюють у вчиненні злочину за ч.3 ст. 286 ККУ, що передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на термін від п’яти до десяти років із позбавленням права керувати транспортними засобами на термін до трьох років. 26 вересня Тернопільський міськрайонний суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 208 тисяч гривень. Слідство клопотало про взяття водія під варту, але суддя Наталія Воробель дозволила водієві вийти на волю, внісши заставу. Тернопільська обласна прокуратура оскаржила ухвалу суду першої інстанції в апеляції, наполягаючи на взятті підозрюваного під варту через існуючі ризики — може переховуватися від слідства, здійснювати тиск на свідків та ін. З аналогічним листом до суду звернулися батьки загиблих. Утім, колегія суддів Тернопільського апеляційного суду залишила в силі рішення суду першої інстанції.

Джерело: Нова Тернопільська газета