Головна Новини Біля місць де живуть роми на Тернопільщині чергує поліція

Біля місць де живуть роми на Тернопільщині чергує поліція

Конфліктним ситуаціям, нападам і погромам, пов’язаним із представниками ромської національності правоохоронці будуть приділяти особливу увагу. Про це під час прес-конференції повідомив начальник Головного управління Нацполіції у Тернопільській області Олександр Богомол.

  • В управлінні триває розгляд провадження за фактом вчинення хуліганських дій відносно представників ромської спільноти, – зазначив він. – Це гаряча тема по Україні. Під час відео-селекторної наради голова Нацполіції України озвучив цю проблему, як дуже серйозну для іміджу України загалом, і як таку, що кимось підштовхується і розвивається. Ми мали київський факт погрому, потім два львівських, тернопільський, ще один київський масовий. Не завжди поліція належним чином реагувала. У нас не було негативних наслідків: нікого не побили, не вбили, тільки спалили окреме майно. Ми говоримо проте, що такі дії вказують на організовані акції і представники націоналістичних рухів, а також будь-яких інших організацій, які незадоволені поведінкою ромської спільноти, повинні більше звертатися до правоохоронних органів, до поліцейських, ні в якому разі не робити самосуди, розборки хто, де, чому і як. Ця спільнота споконвіку вела такий спосіб життя і ніхто його не виправить. Звичайно, вони повинні також дотримуватися законів, правил поведінки і спільного проживання на одних територіях з іншими людьми, і ми цього будемо добиватися. Але ми будемо реагувати на будь-які події, пов’язані з цією проблемою дуже якісно, так само, як і події, пов’язані з іншими національними меншинами, щоб не допускати розпалювання будь-якої міжнаціональної ворожнечі.

Щодо нападу на ромів поблизу Тернополя, то одному із групи вже оголосили про підозру. Чи буде ще хтось притягнутий до відповідальності з’ясує слідство.

  • Неподалік місця події по цьому злочину було встановлено місцеперебування 12 осіб, які на нашу думку, якраз йшли від табору після його спалення, затримали їх на відстані до кілометра, – каже Олександр Богомол. – Серед тих 12 людей одній особі оголошено підозру про вчинення злочину передбаченого частиною 4 статті 296 ККУ. Серед нападників були представники радикальних націоналістичних організацій. Поки що по інших ми працюємо, чи будуть вони притягуватися до відповідальності, я не можу сказати. Навіть з тих людей, хто брав участь у погромі табору, не всі поводилися агресивно і активно вчиняли дії, за які варто нести відповідальність. Якщо кричали і обурювалися поведінкою ромів – це не кримінальна відповідальність, а може бути адміністративна. Знаємо, що одного рома побили, але знайти його не вдалося, і встановити, хто це зробив не можемо. Дітям і жінкам ніхто тілесних ушкоджень не наносив. Але один з групи нападників стріляв з травматичного пістолету, не по людях, але з погрозами, тобто вчинив кримінальне правопорушення – хуліганство, на нашу думку. Декілька інших підпалили палатки, які там були, і також повинні нести відповідальність. Маємо інформацію про те, що намети згоріли через те, що їх облили горючою речовиною. Каністри ми не виявили, але взяли взірці згарищ, і якщо там були бензин чи інші паливно-мастильні матеріали, то експертиза хімічна нам це покаже. Будемо визначатися кого і за що притягувати до відповідальності.

Щоб не допустити подібних випадків у майбутньому, у поліції виділили окремі наряди для охорони громадського порядку біля постійного місця проживання ромів на території нашої області. Як зазначив Олександр Богомол, це місце, де вони живуть уже 15 років і конфліктів з місцевим населенням у них ніколи не було. Загалом, за два останні роки було 30 злочинів, які вчинили роми на території області. В основному це крадіжки та шахрайства, пов’язані з ворожінням, зняттям порчі тощо.

1 коментар

  1. Цікаво, а як би бомжі – українці поселилися, створивши табір у скверику біля вокзалу, понакладали купи сміття і фекалій, і витягували гаманці біля кас, то б поліція їх також захищала від незадоволених людей і націоналістів? Думаю, що ні. “Права людини” на українців не поширюються. Роми – це позитивно дискримінована, тобто привілейована національна меншина, і їм можна те, що не можна українцям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here