![e80fa63b31779724](https://realno.te.ua/wp-content/uploads/2023/08/e80fa63b31779724-640x360.jpg)
У Настасові Великоберезовицької громади поховали українського захисника Миколу Мурміля. Військовому було 30 років. Він служив на війні з листопада минулого року. Загинув біля міста Сватове на Луганщині, — розповів голова Великоберезовицької громади Андрій Галайко, повідомляє Суспільне.
За його словами, боєць народився у Тернополі. Згодом сім’я переїхала у Настасів. Служив на східному напрямку.
![Андрій Галайко Андрій Галайко](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/8631d390b86e424d.jpg)
Андрій Галайко. Суспільне Тернопіль
Андрій Галайко каже, Микола Мурміль був водієм-механіком парашутно-десантного батальйону Збройних сил України.
![Микола Мурміль, фото зроблене під час служби Микола Мурміль, фото зроблене під час служби](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/720x1.78/ac2824c8eefdaded.jpg)
Микола Мурміль, фото зроблене під час служби. Фото зі сторінки Миколи Мурміля у соцмережі
![Похорон загиблого захисника України Миколи Мурміля Похорон загиблого захисника України Миколи Мурміля](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/c644d858878aaa32.jpg)
Похорон загиблого захисника України Миколи Мурміля. Суспільне Тернопіль
“Микола Мурміль спочатку ходив у школу в Тернополі, а потім у Настасові. Працював, одружився, створив сім’ю, у нього народився синочок. Минулого року був призваний в армію, не уникав цього, не ховався, а став на захист рідної країни”, — розповів Андрій Галайко.
![Микола Мурміль з дружиною Микола Мурміль з дружиною](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/bbb1c75edc4b03e3.jpg)
Микола Мурміль з дружиною. Фото зі сторінки Миколи Мурміля у соцмережі
Грамоту пошани та скорботи від головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного рідним загиблого вручив начальник групи Тернопільського районного центру комплектування, майор Святослав Трущак.
![Рідним загиблого воїна вручили грамоту пошани та скорботи від головнокомандувача ЗСУ Рідним загиблого воїна вручили грамоту пошани та скорботи від головнокомандувача ЗСУ](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/e9a47df5407eaaec.jpg)
Рідним загиблого воїна вручили грамоту пошани та скорботи від головнокомандувача ЗСУ. Суспільне Тернопіль
Похоронна процесія пройшла від церкви Вознесіння Господнього до будинку, де проживав загиблий разом із сім’єю.
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2023/08/08/919_13LqnwKMjP.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2023/08/08/919_gxbre5WZUy.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2023/08/08/919_yPdUq46xfc.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2023/08/08/919_13LqnwKMjP.jpg)
![1](https://cdn4.suspilne.media/slider/2023/08/08/919_gxbre5WZUy.jpg)
Поховали Миколу Мурміля на кладовищі в Настасові.
![Похорон Миколи Мурміля Похорон Миколи Мурміля](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/26d013ee67105149.jpg)
Похорон Миколи Мурміля. Суспільне Тернопіль
Провести військового в останню дорогу прийшла його однокласниця Ірина Мриглод.
“Хоч і Микола прийшов навчатися до нас у школу в старших класах і провчилися ми разом недовго, бо він з 9 класу перейшов на навчання в інший заклад, проте він запам’ятався нам хорошою, щирою і доброю людиною. Микола був великим патріотом нашої держави. Він віддав своє життя за нас, щоб ми жили у вільній і незалежній Україні”.
![Ірина Мриглод Ірина Мриглод](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/f83a7cfa11bf439a.jpg)
Ірина Мриглод. Суспільне Тернопіль
Староста Настасівського округу Дарія Блащак каже, у Миколи Мурміля залишилися мати, дружина та шестирічний син. Він був хорошим батьком.
“Я запам’ятала, що його синочок постійно тримав батька за руку. Хлопчик разом з татом і на дитячий майданчик, і на спортивний. Коли ми прийшли в хату і сповістили про смерть, то його син Володя це сприйняв страшно боляче і навіть не по-дитячому. Наступного дня, коли я відвідала сім’ю, хлопчик мені сказав: “тітко, ти передзвони, вони помилилися, а коли я буду мати автомат, то я тих ворогів всіх перестріляю. Мій тато вчився стріляти і я навчусь”, — це були слова дитини”.
![Сім'я Миколи Мурміля Сім'я Миколи Мурміля](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/ccdf6ba881e2eeed.jpg)
Сім’я Миколи Мурміля. Фото зі сторінки Миколи Мурміля у соцмережі
Також у Миколи Мурміля залишився брат Дмитро, який боронить Україну у лавах Збройних cил України, каже Дарія Балащак.
![Дарія Блащак Дарія Блащак](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/240b095ca7041407.jpg)
Дарія Блащак. Суспільне Тернопіль
![Портрет Миколи Мурміля несли військові Портрет Миколи Мурміля несли військові](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/971f6dfde50576f3.jpg)