Головна Новини Близько 50 тисяч гривень викрали аферисти з банківських рахунків жителів Тернопільщини

Близько 50 тисяч гривень викрали аферисти з банківських рахунків жителів Тернопільщини

шахрай

За минулі вихідні до працівників територіальних підрозділів поліції надійшло чотири звернення від жителів області, які постраждали від псевдопрацівників фінансових установ.

Пройдисвіти діяли за аналогічною схемою: вони телефонували до потенційних жертв та представлялися співробітниками банку. Під різними приводами аферисти дізнавалися реквізити рахунків та зміст смс-повідомлення, які надходили на мобільні телефони власників. У результаті мешканці Тернопільщини втратити заощаджень на загальну суму 49 тисяч гривень.

Відомості про події працівники поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці вкотре наголошують краянам ніколи, ні за яких обставин, не повідомляти особисті дані невідомим. Інформація щодо карткових рахунків вважається конфіденційною, нею повинні володіти лише власники електронних гаманців.

Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо дзвонять і уточнюють ці дані, знайте: це спроба шахрайства.
 
Суворо дотримуйтеся правил користування карткою, не передавайте ніякої інформації третім особам. Якщо подзвонили і представилися співробітником банку з невідомого номера телефону, не потрібно вступати в дискусію, покладіть слухавку та зателефонуйте на гарячу лінію фінустанови. Всі дзвінки, які надходять з банку клієнту, зберігаються в історії контактів із клієнтом.

У разі надходження дзвінка з невідомого номера необхідно терміново передзвонити на гарячу лінію і уточнити у оператора всю інформацію по карті, при втраті або крадіжці – карту заблокувати.