Головна Новини “Бандерівця”-заробітчанина в Криму затримала ФСБ (відео)

“Бандерівця”-заробітчанина в Криму затримала ФСБ (відео)

33844Про знущання російських правоохоронців, їхні погрози та пропозицію «взаємовигідної» співпраці розповів співробітникам СБУ 34-річний житель Бучацького району, пише 20 хвилин

Він практикував тимчасові підробітки на будівельних майданчиках і у січні 2015 року ризикнув виїхати «на заробітки» у окупований Крим, де й був затриманий російською поліцією. Увагу привернув до себе тим, що з’явився  поблизу центрального ринку Сімферополя з пляшкою пива в руках. Тут його і затримав патруль, перевірив документи – а тоді чоловіка обізвали «бандерівцем», затримали та доставили у відділок поліції.

– Мені запропонували свободу та можливість «безперешкодного» перебування на території Криму.  – розповідає чоловік, який просить приховати своє обличчя та не вказувати ім’я. – Натомість одягнений у цивільне чоловік, який був присутнім під час розмови, роз’яснив, що мене відпустять, якщо я візьму участь у зйомці відеорепортажу для одного із російських телеканалів. Незнайомець наголосив, що під час цього інтерв’ю я маю розповісти, що  є уродженцем Західної України, який виїхав у Крим через свавілля місцевої  влади, котра начебто примусово мобілізує населення.

То наш земляк мав розповісти, що приїхав на Кримський півострів, шукаючи захисту у Російської Федерації, оскільки остерігається переслідування. Уся ця розповідь мала б супроводжуватися шаблонними зворотами російської пропаганди та закликами до ухилення від мобілізації.

Незважаючи на погрози щодо тривалого обмеження волі та фізичної розправи, наш співвітчизник, за його словами, таки відмовився від «співпраці» із росіянами. Врешті-решт, усвідомивши безперспективність подальшого «опрацьовування» українця, його ознайомили із протоколом про адміністративне правопорушення та звільнили з-під варти.

Після повернення додому чоловік відразу ж звернувся в обласне Управління СБУ, де й розповів про обставини «проваленого» росіянами вербування.

– УСБУ в Тернопільській області попереджає громадян, які мають намір виїхати за кордон, а особливо на території, контрольовані Російською Федерацією, про зростання кількості спроб співробітників російських спецслужб та правоохоронних структур залучити громадян України до діяльності на шкоду нашій державі.  – коментує помічник начальника УСБУ в Тернопільській області Петро Королюк. – Для вербування українців вони можуть використовувати різні компрометуючі ситуації, залякування та засоби примусу.

Він наголошує, що згідно з ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України  особа звільняється від відповідальності, якщо, на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників, не вчиняє ніяких дій і добровільно заявляє про свій зв’язок з ними органам влади.

Іншими словами, за для уникнення знущань чи тортур допустимо зробити вигляд, що ви нібито готові співпрацювати. Однак, в жодному випадку не виконуйте їх завдань і, повернувшись додому неодмінно повідомте про “бесіду” із ФСБ у Службу безпеки України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here