Головна Колонка автора Народ має право на повстання!

Народ має право на повстання!

barnaНедолугі провладні пропагандисти виправдовуючи «звірячі» дії міліції приводять приклад США, нібито тутешня поліція в подібній ситуації використала б зброю. Якби те що робиться в нас було б в США, все було б навпаки. Американський народ використовуючи зброю захистив свої конституційні права, вішаючи узурпаторів та їх помічників на ліхтарях. При цьому поліція і інші «служби» допомагали йому б в цьому.

Наразі Янукович привів країну до прірви. Конституційний лад в країні повалений. Судова система стала повністю залежною від виконавчої влади, міліція і СБУ перетворені в бандформування котрі нападають на громадян які висловлюють свій протест, чи якимось іншим чином загрожують «блакитній» банді. По всій країні через державні структури відбувається грабунок підприємців, їхня власність привласнюється «регіоналами», право приватної власності повністю «розтоптане». Приватизаційна і тендерна політика перетворені в тотальне пограбування українців.

Конституційний суд діє як слухняна собачка – в супереч теорії демократії і конституційному праву подовживши повноваження представницькому органу владі (Київраді) на 2 роки, що є прецендентом світової історії. Та бандитськи відмінивши конституційну реформу. Всі судді КС, котрі голосували за це рішення є злочинцями і ми маємо це розуміти та не забувати. На громадських активітів тиснуть усіма можливими засобами, забороняючи через суди мирні зібрання, порушуючи кримінальні провадження, ріжучи, б’ючи, спалюючи машини. Вже і проти мене порушили безглузде кримінальне провадження,вдумайтесь, за встановлення прапорів ЄС і України за ч.1 ст.338 КК України “Публічна наруга над Державним Прапором України, Державним Гербом України або Державним Гімном України. На основі брехливої новини на «регіональському сайті».

Тепер в Україні Януковича стало злочином підіймати жовто-блакитний прапор! Під Києво-Святошинським судом Луценкові, колишньому міністру МВС «Беркут» надавав кийками по голові коли він намагався заспокоїти натовп, після чого МВС взагалі заперечила участь її співробітників в побитті. Викликає глибоке занепокоєння лист міністерства культури до УГКЦ. Ця влада настільки знахабніла, що погрожує забороною легального існування церкві, яка забороняє нам молититися на майдані. Що це, більшовицькі часи чи незалежна Україна? На фоні цих подій сподівання «еволюційного» оновлення еліти ви виглядають безглуздими. Янукович не піде на поступки, а посилюватиме авторитарність і репресивність держави!

Наразі авторитарна влада Януковича яка збочено здійснюється через перераховані вище структури не є легітимною разом з переліченими структурами. Масовість злочинів режиму проти громадян та відсутність виконання жодних вимог протестувальників дає народові легітимне право на повстання в будь-який спосіб, основним заданням якого є повернення конституційного ладу в країні. Я маю мало надій, що криза буде вирішена в інший спосіб. Довибори були сфальсифіковані, відповідно такими ж будуть президентські, тобто демократичних виборів не буде. Янукович сам залишає народу лише цей варіант, що дуже прикро. Думаю, варто згадати згадати слова Любомира Гузара з нещодавнього інтерв’ю: «Є такі ситуації, коли збройний спротив є дозволеним. Коли влада вживає надмірну силу, народ має право збройно боронитися. Кожен iз нас має право боронитися… Сила нашого народу — у миролюбстві. Влада б’є, але не має, за що бити. Влада, яка б’є лише за те, що когось не любить, показує тим свою неміч… Я маю право боронити себе та своїх ближніх. Як кожна людина. І маю право відповідати такими засобами, якими на мене нападають. За зброю можна братися, коли зброя звернена проти тебе.»

Я щодня молюся за мир, за ненасильницьку перемогу, тим не менш факти постійно заперечують цю можливість, таке враження, що нас чекає або «білоруський», або «сирійський» сценарій. Все йде до підписання угоди з МС. І тут є слушною думка патріарха Філарета: «Якщо Україна підпише угоду із Митним союзом, то збереться ще більший майдан і це треба передбачати» . І Янукович передбачає, мені навіть не хочеться уявляти, якими засобами влада буде його розганяти. Тому в цьому році нам слід чекати посилення політичної боротьби, і готуватись до найгіршого.

Степан Барна