Головна Головні новини Вифлеємський вогонь як символ віри мандрує Тернопільщиною

Вифлеємський вогонь як символ віри мандрує Тернопільщиною

«Вогонь любові, вогонь добра неси у світлі ліхтаря», — співають у пісні, яка супроводжує Вифлеємський вогонь миру. Щороку напередодні Різдва представники національної скаутської організації «Пласт» поширюють його Україною: передають від громади до громади, у домівки вірян, заносять у церкви, державні установи, школи й лікарні. Вифлеємський вогонь символічно об’єднує християн у Святвечір. Вважається, що його світло несе мир, любов та добро. Він запалений на місці народження Ісуса Христа. З Вифлеєма вогонь відправляють літаком до Австрії, а звідти передають по всьому світу. В Україну його вперше привезли у 1999-му. Відтоді щороку міжнародна скаутська акція «Вифлеємський вогонь миру» відбувається і в нашій країні.

Допомагає поширювати Вифлеємський вогонь миру «Контінентал Фармерз Груп». Уже сьомий рік поспіль у передріздвяну пору представники Компанії та пластуни централізовано розвозять вогонь громадами, зокрема й там, де «Контінентал» орендує землі, щоб кожен зміг запалити благодатний вогник у своїй домівці. Традиційно аграрії беруть на себе транспортні витрати, закупляють лампадки, у яких передається вогонь, і роздаткові матеріали. Так, за підтримки «Контінентал» Вифлеємський вогонь поширили в громадах Тернопільської, Львівської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Вифлеємський вогонь почали передавати ще в середині грудня, щоб кожен вірянин зміг запалити ним свічку на Святвечір. А зберігатиметься священний вогник у домівках до завершення Різдвяних свят, після чого його можна погасити. У «Контінентал» переконані, що зараз особливо важливо охороняти в серцях українців відчуття спокою, любові та віри. Саме тому й надалі планують підтримувати цю акцію.

Надія Штокало