Головна Головні новини “Правий сектор” вимагає забрати із Почаївської лаври зображення російського імператора

“Правий сектор” вимагає забрати із Почаївської лаври зображення російського імператора

Представники тернопільського осередку “Правий сектор” вимагають прибрати з Почаївської лаври імперську символіку, пишуть Тернополяни

За словами активістів, на стіні у храмі досі є зображення російської царської сім’ї Романових, які канонізовані в рпц як “святі мученики”

“Із набранням чинності Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”, викоріненню підлягають не лише наслідки комуністичного минулого, а й символіка російської імперської політики інших періодів історії. До неї належить у т.ч. зображення, присвячені особам, які обіймали керівні посади в органах влади російської імперії.

Просимо уповноважені державні органи та структури забезпечити виконання Почаївською Лаврою УПЦ МП вимог Закону України та прибрати зі стін Святині зображення очільника російської імперії Ніколая ІІ та його сім’ї”, – йдеться у дописі “Правого сектора” у Facebook.

Крім того, активісти закликали Міністерство культури та інформаційної політики перевірити законність внесення московським патріархатом російсько-імперської символіки до інтер’єру Почаївської Лаври, яка є пам’яткою архітектури національного значення.