Головна Головні новини На Тернопільщині розробили та презентували сучасну антидронову систему

На Тернопільщині розробили та презентували сучасну антидронову систему

У Тернопільській області розробили та презентували нову, сучасну антидронову систему для українських військових. 

Про це йшлося на нараді у Чортківській РДА. 

Відтак, доктор технічних наук, професор, академік інженерної академії наук України, засновник волонтерських конструкторських структур із розробки систем радіоелектронного моніторингу територій для бойових підрозділів ЗСУ Валерій Федорейко розповів присутнім про системи РЕБ, прилади радіоелектронної боротьби проти дронів. 

“В час тривалої війни антидронові системи потрібні не менше, ніж сучасні зразки вогнепальної зброї та артилерії, тому що ворог активно використовує дрони та квадрокоптери. Представлене сьогодні обладнання може завадити ворогові виявляти позиції, вести ближню розвідку та коригувати вогонь артилерії. Воно створює перешкоди на частотах, які використовують більшість поширених БПЛА, –відзначив розробник. – Ми розробляємо системи, які виявляють ворожий дрон, збивають його з курсу, для початку дрон «зависає», а потім йде на аварійну посадку і стає трофеєм для наших військових. Десятки таких систем уже передано у бойові підрозділи ЗСУ”.

Локацій, де виготовляються антидронні системи у Тернопільській області, зі зрозумілих причин не називаємо, уточнимо лише, що виробництво планують розширювати, зважаючи на дефіцит і великий попит серед військових.

Тому найближчим часом наші військові отримають новенькі антидронні системи.