Головна Фоторепортаж У Тернополі майстри-писанкарі показали свої шедеври

У Тернополі майстри-писанкарі показали свої шедеври

Великодня виставка писанок відкрилась у Тернопільському обласному художньому музеї. Організовують її традиційно напередодні свят уже багато років поспіль. Цьогорічна виставка уже 21-а. І щороку експозиція поповнюється новими екземплярами. Наразі відвідувачі можуть оглянути біля 300 виробів майстрів з різних куточків області.

Усі, хто прийшов на відкриття виставки мали можливість не тільки оглянути колекцію писанок, а й поспілкуватися із майстрами, які їх виготовили та самому навчитись розписувати яйця. Адже писанкарі із різних районів області провели для присутніх та школярів майстер-класи.

Надія Волощук із Кременця приїхала, щоб показати як виготовити лемківську травлену писанку. Це її улюблена техніка. “Травлена писанка цікава тим, що зберігає природній колір яйця, – розповідає майстриня. – Витравлювати візерунок можна за допомогою оцту або розсолу із квашеної капусти. Така писанка може мати тільки два відтінки кольору або ж кілька. Курячі яйця витравлюють 1-5 хвилин, а от для страусячого треба 8-10 годин ”.

Ігор Кушнір із Ванжулова Лановецького району навчав дітей традиційному розписові – восковому. Але є у нього вироби оздоблені манкою. Крупу для отримання різних відтінків бежевого та коричневого просто підсмажує, а потім використовує для створення малюнку. Спочатку майстер наносить на яйце орнамент олівцем. Ті частини, які необхідно заповнити певним кольором, намащує клеєм і посипає манкою. Так поступово заповнює усю поверхню різними відтінками, відтворюючи задуманий візерунок.

Ярослав Осадца із Тернополя проводив майстер-клас разом із сином Андрієм. Вони показували як створити лемківську писанку. Характерна вона тим, що візерунок на поверхню наноситься  за допомогою шпилькового писачка, а не традиційного лійкового. Для неї також характерні світлі, яскраві кольори, рослинний орнамент.

Своєю майстерністю із присутніми ділилися також Зеновій Пеньонжик із Бучача та Юрій Цікало із Тернополя. Останній, до речі, передав музею три розписані страусячі яйця. Одне із них він, на замовлення директора музею Ігоря Дуди, спеціально розписав орнаментами, характерними для трипільської культури. Оглянути їх можна у представленій експозиції. Працюватиме виставка до 24 квітня.

Фото Олександр Попов

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here