Головна Економіка Житло для українців стане доступніше

Житло для українців стане доступніше

В Україні подешевшали кредити на житло. Про це свідчать результати розрахунків іпотечного індексу, проведених компанією “КредитМаркет”.За даними компанії, значення цього індикатора за останні два тижні знизилася на 1,15 ппроцентного пункту, досягши попереднього значення на рівні 20,37% річних.
“За два тижні відразу два банки з нашого списку знизили номінальну ставку по іпотеці. Крім цього, знизилася і мінімальна ставка по іпотечного індексу по кошику банків, дані яких враховуються при розрахунку: з 19,71 до 18,96%”, – прокоментував динаміку директор з продажу “КредитМаркет” Денис Раковський.
За його оцінкою, дане зниження зумовлене бажанням кредитно-фінансових установ підвищити привабливість іпотечних кредитів, що не користуються особливою популярністю через відсутність платоспроможного попиту.
“У коротко- і середньостроковій перспективі ми очікуємо зростання ефективних ставок по іпотеці в зв’язку зі збільшенням вартості ресурсів”, – підкреслив експерт.
Як повідомлялось, кількість угод по нерухомості із залученням іпотеки у поточному році склала близько 7% від загального числа. Це приблизно на 3% більше, ніж минулого року, але менше у 10 разів за показники “докризового” 2007-го, заявляють експерти ринку нерухомості.
Купівля із залученням позик зараз переважно популярна в сегменті житла вартістю до 150-200 тисяч доларів. Середня сума кредиту при цьому складає від 30% до 50% від вартості об’єкту. Процентна ставка знаходиться в межах 16,5 – 19% річних, украй рідко нижче 15,5%.
Основними причинами такого низького кредитування купівлі житла є нестабільний фінансовий стан позичальників, невиправдано високі процентні ставки, завищені вимоги банків до позичальника, а також низький рівень довіри клієнта до банків.

ТСН