Головна Економіка У Нью-Йорку встановлено світовий рекорд з продажу українського мистецтва

У Нью-Йорку встановлено світовий рекорд з продажу українського мистецтва

Клічко молодець
Клічко молодець

У Нью-Йорку на аукціоні Phillips de Pury & Co встановлено світовий ціновий рекорд для українського мистецтва.

Картина Анатолія Криволапа Степ продана за $ 98 500 і увійшла до топ-20 з 305 лотів, представлених на Денних торгах Phillips de Pury & Co в Нью-Йорку, поряд з роботами таких художників, як Вік Муніс, Енді Ворхол, Річард Прінс, Фред Томаселлі, Уго Рондінон та інших.

Про це повідомили в ART-AGENT UKR Gallery.

Таким чином, Анатолій Криволап побив рекорд українського художника Олександра Ройтбурда – в 2009 році його картина Прощавай, Караваджо! була продана на лондонському аукціоні за $ 97 000, що побило ціновий рекорд для робіт сучасних українських художників.

Як повідомлялося раніше, картина Степ Криволапа спочатку оцінювалася в $ 30 000 – $ 40 000.

Крім Криволапа, на денних торгах, які відбулися 13 травня, були також продані роботи українських художників Олега Тістола, Вінні Реунова та Ігоря Гусєва.

Картина Море Олега Тістола на торгах Phillips de Pury & Co продана за $ 28 750.

Робота одеського художника Ігоря Гусєва Борат-Казахстан Байконур, що зображає іронічний портрет одіозного персонажа Саші Барона-Коена у скафандрі радянського космонавта, продана за $ 18 750.

Картина Press-Realise Вінні Реунова із серії Culture Recycle пішла за $ 17 500.

У ART-AGENT UKR Gallery стверджують, що травневі торги Phillips de Pury & Co 2011 стали проривом українського мистецтва на американський арт-ринок, оскільки цього разу роботи українських художників були вперше заявлені на основних сезонних торгах американського представництва одного з найпрестижніших аукціонних будинків.

До цього робота Олега Тістола – Арарат-9 – була першою українською картиною, виставленою на американські торги в березні 2010 року – на тематичному аукціоні NOW: Art of 21st Century будинку Phillips de Pury & Co в Нью-Йорку.