Головна Економіка 200 тисяч гривень вкладники на Тернопільщині отримають гарантовано. До більших сум –...

200 тисяч гривень вкладники на Тернопільщині отримають гарантовано. До більших сум – інший підхід

52% опитаних чули про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), однак практично нічого не знають про особливості самої системи гарантування банківських вкладів та її функціонування (31% не знають про неї нічого, а 50% знають мало).

Це лише один із багатьох результатів загальнонаціонального дослідження рівня обізнаності споживачів фінансових послуг України, яке Фонд провів за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» у грудні 2017 року. Днями результати дослідження репрезентували у Львівському прес-клубі представникам західноукраїнських ЗМІ.

Прикметно, що більшість опитаних упродовж двох останніх років не мали негативного досвіду з вкладами в банках, однак попри це намагаються не зберігати там свої кошти (55% опитаних не мають в банках жодних рахунків, а 33% тримають лише незначну частину своїх статків). І попри це – за результатами опитування – лише 34% ретельно вивчають зміст договору з банком у процесі відкриття рахунку.

Власне, на нагальній потребі фінансової просвіти українців наголошували провідні фахівці Фонду гарантування Людмила Шапран і Олеся Шніцер, консультант проекту USAID д.е.н., професор Тамара Смовженко та інші спікери.

Для початку вкладникам необхідно знати, що:

– ФГВФО гарантує вклади фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, у банках України, що є учасниками Фонду. А ними є всі банки, крім ПАТ «Державний ощадний банк України», адже участь банків у Фонді є обов’язковою й обумовлюється з моменту отримання ними банківських ліцензій.

– Інша річ, що не всі вклади підпадають під гарантію Фонду, тож у цьому слід переконатися заздалегідь.

– Двісті тисяч гривень – це гарантована сума відшкодування, яку вкладники отримують при ліквідації чи інших проблемах у фінансовій установі, якій довірили свої кошти.

Відповіді на найпоширеніші запитання вкладників розміщено на офіційному сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб www.fg.gov.ua. Також діє «гаряча лінія» ФГВФО за номером 0 800 308 108, дзвінки на який по Україні безкоштовні.