Головна Економіка Хоптянці і кайдівці конфліктують через хліб

Хоптянці і кайдівці конфліктують через хліб

борошно

борошноУ минулому році на Тернопільщині спостерігався дефіцит житнього борошна. Хлібопекарські підприємства були змушені закуповувати його в сусідніх областях. Аби виправити ситуацію обласні депутати прийняли програму, згідно із якою тим аграріям, котрі будуть сіяти жито, виплачуватимуть компенсацію. Сільгоспвиробники повірили і засіяли жита у два із половиною рази більше, пише ЗЗ
– Ми на цей рік збільшили посіви жита до 4002 гектарів і отримали 11 тисяч тон валу жита, який повністю задовольняє наші продовольчі потреби. Позаминулого року ми мали усього 2,2 тисячі тонн і 9 тисяч тонн жита закупляли у Волинській і Житомирській областях, – розповів начальник головного управління агропромислового розвитку Андрій Хома.
Згідно із програмою, сільськогосподарські підприємства повинні були отримали 400 тисяч гривень доплати – 100 гривень за один гектар. Але грошей так і не дочекалися.
– Сільгоспвиробники повірили мені як начальнику управління, повірили обласній раді. Але обласна рада досі коштів на компенсацію за посіви жита не виділила. Як наслідок, в цьому році ми знову посіяли жита стільки ж як і у позаминулому році, і знову будемо мати на наступний рік його дефіцит. Ось таке відношення у нас до сільгоспвиробника, – нарікає Андрій Хома.
Чому обласна рада не фінансує власну програму чиновник не знає. Але загалом скаржиться, що з обласного бюджету на агропромисловий комплекс виділяється мізерна сума грошей – усього 200 тисяч гривень. Тоді як сусіди на галузь дають значно більше коштів. Наприклад, у Волинській області виділяється 3 мільйони гривень, у Хмельницький – аж 8 мільйонів, в Івано-Франківській – 4 мільйони гривень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here