Укрспирт на Тернопільщині не розраховується із постачальниками зерна кукурудзи (документи)

На Марилівському спиртзаводі, який є частиною виробничих потужностей ДП Украспирт виникла конфліктна ситуація з постачальниками зерна кукурудзи.

Якщо раніше, зернотрейдери здавали зерно на пряму на завод, то минулого року ситуація змінилася, між спиртзаводом та постачальниками з’явилися посередницькі компанії, які виграли тендер одеська ТОВ «ОРІОН -Трейд» та київська  ТОВ «РІТОРНО». Але для самих підприємців нічого суттєво не змінилося вони, як привозили сировину на завод так і привозять, змінилася лише схема розрахунку. Спочатку Укрспирт перераховує гроші у посередницьку компанію, а потім та розраховується з клієнтом.

З цього часу і розпочалися проблеми з розрахунками з постачальниками. Почалися затримки платежів.

На цей раз вісьмом трейдерам винні понад п’ять мільйонів.

Підприємці 4 липня створили страйковий комітет, від імені якого направили звернення у правоохоронні органи, Прокуратуру, СБУ, МВС, губернатору Тернопільщини, міністру АПК, Президенту та ряду телеканалів.

Однак з 4 липня ситуація змінилася,  борг ТОВ «ОРІОН-ТРЕЙД» повністю погасив понад два мільйони двом підприємствам виплатили всі зобовязання бо вони у них були лише в ТОВ “ОРІОН ТРЕЙД” виплатили з 4 по 9 липня цього року, а з рахунків ТОВ «РІТОРНО» не поступило ні гривні на рахунки підприємців.

17 липня під час чергового засідання страйкового комітету підприємці передали Претензію, представникам Укрспирту, щодо не підписання актів прийому передачі і лише передачу на зберігання поставленого ними зерна (згідно з господарсько-процесуальним кодексом та договором між підприємцем та заводом акт прийому передачі підписується після проплати), а отже поки не надійшли кошти за товар він вважається власністю постачальника. Тому підприємці мають право забрати власне зерно.

«Нам не залишили іншого виходу, як приймати радикальні дії. Завтра ми присилаємо свої автомобілі, хай грузяться нашим зерном. А якщо його на складах не виявиться то нехай займаються органи відповідні куди воно поділося і яке право завод мав право його переробити» – сказав у коментарі нашому виданню голова страйкового комітету Приймак Іван Васильович, голова ППА «Вільхівці».

Директор МПД “Марилівський спиртзавод” від коментаря відмовився. Представники “Укрспирту” Мітін Юрій Олегович – юридичний відділ “Укрспирту” та Коровіцин Василь Сергійович – економічний відділ “Укрспирту” також не уповноважені говорити з даного питання.

Категорії: Економіка

Теги:

Loading...

1 Коментар

  1. гандоны даунецие, надо туда не машины за зерном посылать, а людей на машинах с вилами и топорами, и колоть и рубить эту погань прямо там на заводе, а потом забирать свою пшеницу. времена раздумий прошли!

    Відповісти

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: