Головна Економіка Українці не можуть взяти кредит на житло

Українці не можуть взяти кредит на житло

кредит на житло

кредит на житлоНайближчим часом більшість українців не зможуть собі дозволити взяти квартиру в кредит. Адже обсяг житлових кредитів у 2012 році прогнозується на рівні 3,8 млрд грн, що на 8,6% перевищує показник, очікуваний у поточному році. Такий прогноз здійснили експерти ТОВ «ФК Центр Фінансових Рішень», пише Gazeta.ua.

Експерти очікують, що обсяг видачі іпотечних кредитів у наступному році зросте, порівняно із попереднім, на 55,6%. Проте зазначають, що абсолютний обсяг кредитування залишається вкрай низьким.
«У Франції, Італії – чотири роки досить середньому жителю столиці, щоб купити квартиру в столиці. В Україні цей показник дорівнює 22 рокам. Тобто 90% населення найближчим часом не зможе собі дозволити взяти квартиру в кредит», – наголосив операційний директор «КредитМаркет» Володимир Компанієць.

За оцінкою компанії, в 2012 році іпотечні кредити будуть брати в основному ті, кому не вистачає для купівлі 25-35% коштів і хто розраховує погасити позику буквально за кілька років.

При цьому, середня ефективна ставка за іпотечними кредитами (з урахуванням всіх додаткових комісій та інших платежів) прогнозується в межах 24-27% річних у гривні (номінальні ставки – 17-20% річних)


 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here