Головна Економіка Тернопільські політики пропіарились на землі

Тернопільські політики пропіарились на землі

земля

земляЗемельна реформа призведе до знищення українського села. В цьому переконані деякі тернопільські політики. Кажуть: нашими чорноземами торгувати не можна, адже вони безцінні. Посадовці б’ють на сполох: земля – це чи не останнє багатство, яке ще залишилось у людей. Тому його віддавати чи продавати категорично не можна, повідомляє ІНТБ

Михайло Головко, депутат Тернопільської міської ради: «Ми повинні розуміти, що земля – це стратегічний ресурс, без якого нація розвиватися не може. Якщо ми сьогодні продамо землю, то ми можемо практично поставити хрест на українському селі – нашої колиски, культури. Ми пам’ятаємо ті самі приклади, які мали місце в 1930-х роках за Сталіна, що з нами сталося, коли ми втратили землю, коли Україна зазнавала геноциду – Голодомору».

Законопроект «Про ринок землі» не спрямований на розвиток села та збагачення людей, які працюють на полях та живуть за рахунок врожаю. Його діюча влада «протягнула» у парламент, а це дасть можливість олігархам скуповувати землі і при цьому залишати простих людей ні з чим. Місцеві політики запевняють: така реформа – це безвихідь для середнього фермерського класу.

Петро Гринчишин, депутат Тернопільської міської ради: «Влада сьогодні протягнула в першому читанні законопроект – для того, щоб сконцентрувати найбільше національне багатство – землю – в руках окремих осіб, щоб з’явилися нові «Ахметови», нові власники, які зроблять наш народ кріпаками і рабами. А ви, напевно, бачили, скільки депутатів було в залі, як голосувалося, хто брав участь».

Ті, хто проти вільного обігу землі сільськогосподарського призначення, вже сьогодні скликають наради та проводять роз’яснювальну роботу із селянами – власниками паїв. Місцеві політики запевняють: люди не розуміють нового закону і не правильно його трактують. Депутати радять рівнятися на досвід інших світових країн.

Петро Ландяк, депутат Тернопільської міської ради: «Я цього року мав можливість бути в Ізраїлі .Там – 100% державна власність на землю .Там усі землі підлягають зрошенню, тому що є несприятливі погодні умови. Більше 50% сільськогосподарської продукції експортується. Тобто в таких умовах, на зрошених землях, на землях виключно державної власності – можна розвивати високі, наукомісткі технології, досягати великих результатів у вирощуванні сільськогосподарської продукції тапродукції тваринництва. Це є для нас великим прикладом».

Деякі політики вважають, що закон про ринок землі – це хитрий та підступний план знищення народу. В селах здебільшого живуть пенсіонери, які готові продати свої паї за мізерні гроші. В той час молодь, якої практично в провінціях не залишилось, спивається.

Теодозій Кухарський, помічник народного депутата України: «Якщо залишається молодь і працездатне населення, то в нас так склалося, що в кожному селі є кабачок, під яким сидять, дають на чорний список, щоб тільки пили. Це біда цих людей, тому що вони мають земельних паїв. І їм дадуть 1000, 2000 гривень, щоб вони їх продали і позбулися їх».

Головне, кажуть фахівці, щоб люди не почали масово продавати свої паї після остаточного ухвалення земельного питання. Адже ціна щороку зростатиме. Тому в будь-якому випадку варто зачекати.

Лариса Римар, голова ТОГО «Спілка власників землі»: «Якщо ці люди будуть спонтанно діяти, то ми маємо ризик отримати те, чого ми всі сьогодні боїмося, що українська земля перейде у власність – через українські компанії з іноземною часткою власності – в іноземні руки».

Земельної реформи все одно не уникнути – як пенсійної чи податкової. Головне, щоб у законі були чітко прописані права власників дорогоцінних гектарів.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Майже 10 років товариство «Спорттовари» (авторинок «Мотор» по вул. С. Будного, 38 у Тернополі), справно отримує орендну платню від певної частини підприємців за користування ділянкою площею у 920 кв. метрів, що структурі не належить! За інформацією заступника начальника головного управління Держкомзему у Тернопільській обл. Миколи Слободяна, навіть застосовуючи найнижчий коефіцієнт, вартість ділянки для комерційного використання становить майже 684 тис. грн. Про яку суму насправді йдеться, не відомо. Але врахуйте: підприємці, з року в рік, сплачують гроші згідно Договорів-Оренди, але кому йдуть ці кошти, невідомо??? Їх не влаштовує ситуація на авто ринку! Тому вони неодноразово звертались до міської ради з проханням створити комунальний авторинок, щоб сплачені ними гроші за оренду насправді надходили у казну Тернополя! 28 вересня 2011 р. у всіх підприємців, чиї торговельні точки розташовані на «чужій» території, під різними предлогами зібрали договори оренди торговельного місця, а наступного дня попросили підписати інший, причому нікому не дозволили ознайомитися з текстом. Відтак уже заднім числом підприємці взнали, що з ними розірвали угоди … дворічної давнини, ніби ще у 2009 році, тобто вони «самовільно захопили землю міста». Таким чином адміністрація підстрахувалась, а як же їм, підприємцям? Де ж наш славетний пан депутат від партії Свобода Стаюра Володимир(до якого неодноразово звертались), який має стояти на захисті прав підприємців??? А він наполегливо «кришує» керівництво ТОВ «Спорттовари», адже директор авто ринку «Мотор»-його найкращий друг і сусід Керничний В.С.… Ось і вся правда Тернопілля! Скажіть, ХТО ЗАХИСТИТЬ ПІДПРИЄМЦІВ АВТОРИНКУ «МОТОР»?

  2. .Після виходу статті:У СПОРТОВАРІВ МОЖЕ ЗАГЛОХНУТИ МОТОР.(Газета №1 від 19.10.2011р.)-Степан Кулик(заст.гол.профспілки підприємців авторинок Мотор-до речі його фото опубліковано в статті)давав пояснення в міліції,щодо Шахрайських дій з боку адміністрації авторинку Мотор…До дому п.Степан не дійшов.Його серце зупинилось…Молодий,енергійний,на здоров*я не жалівся,Діти залишились сиротами…СТЬОПА-ХАЙ ЗЕМЛЯ БУДЕ ПУХОМ******ВІЧНА ТОБІ ПАМ*ЯТЬ… ДАЄМО ТОБІ СЛОВО-СПРАВА БУДЕ ДОВЕДЕНА ДО ЛОГІЧНОГО КІНЦЯ!!!

  3. По Мотору чув що підприємців залякали… Степан Кулик вже договорився….Нема Степана…Серце зупинилось після допиту в УМВС…Там сейозні структури заінтерисовані….Керничний В.С. все продумав…)))Але хто бореться з корупцією,той поборе….Віктор Федорович робить реформи…Скоро до Тернополя дійде черга….Удачі всім нам!!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here