Головна Економіка “Тернопільобленерго” можуть не приватизувати

“Тернопільобленерго” можуть не приватизувати

Акціонери “Тернопільобленерго”, що володіють спільно більше 60% акцій підприємства, не змогли провести збори, через що приватизація енергокомпанії може не відбутися, пише “Комерсант-Україна”.

У Фонді держмайна повідомили, що вчора представники відомства не змогли взяти участь в зборах акціонерів “Тернопільобленерго”. “Посадові особи компанії відмовилися реєструвати учасників зборів і не допустили представників акціонерів на територію підприємства”, – повідомив представник фонду на умовах анонімності.

Збори акціонерів проводилося напередодні приватизації обленерго, і на ньому повинні були вирішуватися питання, необхідні для успішного продажу активу, – про покриття збитків, отриманих у 2000-2010 роках, переведення акцій з документарної в бездокументарну форму і про зміну керівництва.

Компанія повинна була бути приватизована в квітні-травні, згідно з планом продажів, затвердженого в серпні 2011 року.”Тепер продаж, швидше за все, не відбудеться”, – кажуть у фонді.

ВАТ “Тернопільобленерго” – монопольний постачальник електроенергії в Тернопільській області. 25% +1 акція володіє ФДМ, 25% -1 акція – НАК “Енергетична компанія України”.Кіпрські компанії Larva Investments Limited і Bikontia Enterprises Limited, кінцевими бенефіціарами яких вважаються Костянтин Григоришин і Ігор Коломойський, володіють 15,1% і 24,9% акцій.Ще 10% належить ТОВ “Фондова компанія” Меридіан “Костянтина Григоришина.

Нинішній менеджмент “Тернопільобленерго” був призначений ще в 2001 році, коли співвласниками компанії були підприємці Григорій та Ігор Суркіси. Глава наглядової ради компанії Олександр Сагура суміщає цю посаду з постом гендиректора “Укренергоконсалтинг” (належить братам Суркісам).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here