Головна Економіка Теплицю Фірташа в Синькові будують круглодобово

Теплицю Фірташа в Синькові будують круглодобово

Будівництво одного з найбільших в Україну тепличного комплексів в с. Синькові триває майже цілодобово: робота починається приблизно в 7 ранку і закінчується близько години ночі.
Як повідомляє «Чернівці. Коментарі », на площі понад 20 гектарів уже встановлені каркаси сучасних теплиць, потужна техніка заливає фундаменти під такі конструкції, опорні стінки і т.п., прокладаються комунікації, йде підготовка до становлення газового опалення. Паралельно в селі облаштовується готель-гуртожиток для працівників майбутнього промислового об’єкта.
На будівництві працюють як деякі місцеві жителі – земляки Дмитра Фірташа, так і робітники з Туреччини. За інформацією «Чернівці. Коментарі », платять українцям по 150 грн. в день. Скільки отримують закордонні працівники – поки невідомо.

Керують будівництвом виконроби, які, за словами людей, приписують майже половину зарплати робітників собі. Тому місцеві жителі довго на будівництві не затримуються, враховуючи ще й те, що в їхніх власних господарствах у червні – урожай томатів.
Тим часом серед селян назріває обурення – через будівництво рух по центральній вулиці села обмежений, встановлені об’їзди гравійними дорогами, куди також їздить і важка техніка: вантажівки, бетономішалки, в жарку погоду над селом – хмара пилу, який осідає на будинках і городах.

Люди незадоволені також діями сільського голови, яка, за словами деяких жителів, працює закрито, не повідомляє жителів села про прийняті під час сесій рішеннях, зокрема, про земельні ділянки, які віддаються в оренду або користування фізичним та юридичним особам.
Деякі з жителів с. Синькова поспішають приватизувати свої присадибні ділянки, оскільки населений пункт розташований в рекреаційно привабливою зоні – на березі Дністра. Люди бояться, що не приватизовані ділянки їм «обріжуть» під будівництво туристичних комплексів.
Тим часом керівництво сільради відмовляє в наданні дозволу, мотивуючи тим, що поки село не має генерального плану розвитку.
Нагадаємо, в 2011 році в рідному с. Синьків Дмитро Фірташ взявся будувати сучасний в Україні тепличний комплекс по вирощуванню помідорів і солодкого перцю. У цьому ж селі він вже побудував новий будинок культури з бібліотекою, капітально відреставрував церкву і школу.
У 2011 році сотні гектарів чорнозему в Заліщицькому районі Тернопільської області аграрні структури, наближені до Дмитра Фірташа, орендували без договорів оренди. Про це розповіли земляки олігарха. За їхніми словами, наприкінці 2011-го і початку 2012-го року оригінали державних актів на земельні паї люди віднесли до сільради, там їм видали тільки ксерокопії. Через деякий час пообіцяли акти повернути, але вже більше 3 місяців люди не знають, де їх документи на землю і хто, хоча б формально, є орендарем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here