Головна Економіка Панічний попит на іноземну валюту – один з факторів падіння гривні

Панічний попит на іноземну валюту – один з факторів падіння гривні

38Після повернення з поїздки до ОАЕ Президент України Петро Порошенко мав серйозну розмову з главою Нацбанку Валерією Гонтарєвою. Президент в жорсткій формі поставив вимогу перед Гонтарєвою: “припинити безлад з валютним курсом і надав на вирішення проблеми тиждень”.

Чому ж власне розпочалось падіння гривні знає керівник міської організації Партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА-СОЛІДАРНІСТЬ», депутат міської ради – Віктор Шумада.

  • Зараз головною причиною падіння гривні – є затримка експортерами продажу валютної виручки в розрахунку на більшу вигоду через падіння курсу. При цьому валюта в Україні є. Тільки за даними Державної служби статистики експортери в Україну завезли на 3,8 млрд доларів більше, ніж її вивезли імпортери. Другою головною причиною падіння курсу є панічний попит на іноземну валюту викликаний війною та свідомим роздуванням брехливих чуток. Так деякий час тому в Україні поширилася брехня про те, що нібито після введення воєнного стану депозити в доларах примусово переведуть в гривні. Це викликає шаленні темпи втечі депозитаріїв, коли в деякі дні знімають з рахунків по кілька мільярдів гривень, – пояснює Віктор Шумада.

Національний Банк докладає величезних зусиль для стабілізації курсу – задіяні всі можливі адміністративні важелі впливу. Відсьогодні міжбанківський ринок фактично закрито. До вироблення рішень підключено всіх провідних фінансистів та банкірів країни..

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here