Головна Економіка “Мрія” Гути – проблеми Головка. Подробиці скандалу навколо агрохолдингу

“Мрія” Гути – проблеми Головка. Подробиці скандалу навколо агрохолдингу

Мрія

МріяОдин з найефективніших агропідприємств звинувачується в ухиленні від сплати ПДВ, податку на прибуток та штрафів на загальну суму 15 млн грн.
Агрохолдинг «Мрія», який оперує четвертим за розміром земельним банком в країні, звинувачується в несплаті податків. 17 січня співробітники Податкової служби провели обшуки і виїмку документів в офісах і на підприємствах компанії в Тернопільській області.
«Податківці забирали все підряд, описували, опломбували, розкривали сейфи болгарками», – перераховує нардеп від ВО «Свобода» Михайло Головко, приймальня якого знаходиться по сусідству з офісом агрохолдингу. За його словами, перевірки проводилися не тільки в центральному офісі компанії в Тернополі, але й на підприємствах холдингу в Тернопільській області. Зокрема, побували податківці на складах.
Агрохолдинг «Мрія» – одне з найефективніших сільгосппідприємств в країні. У 2011 р. EBITDA на 1 га склала $ 785, чистий прибуток в 2011 р. – $ 149 980 000, за січень-вересень 2012 р. – $ 137,29 млн. Земельний банк компанії розташований в Західній Україні і становить 298 000 га.
Повідомлення про перевірку «одного агрохолдингу» є на сайті Державної податкової служби в Тернопільській області. У ньому згадується і Михайло Головко: за версією Податкової, депутат просто повісив на двері одного з кабінетів в офісі «Мрії» табличку «Громадська приймальня» і намагався перешкодити податківцям проводити перевірку. Його поведінка класифікують як «перешкоджання слідчим діям».
Але навіть з перешкодою у вигляді народного депутата рейд виявився ефективним. «За результатами перевірки суб’єктів господарювання агрохолдингу було встановлено ухилення від сплати ПДВ, податку на прибуток та штрафів на загальну суму понад 15 млн грн.», – Повідомив Михайло Монастирський, начальник підрозділу по взаємодії зі ЗМІ податкової міліції ДПС у Тернопільській області.
Неофіційно співробітник центрального апарату Податкової підтвердив, що мова йде про агрохолдинг «Мрія». За словами співрозмовника Forbes, для «Мрії» це вже не перший обшук. Відвідувати підприємства Івана Гути податківці почали в четвертому кварталі минулого року. «Всього на підприємствах агрохолдингу провели вже сім перевірок. Дві з них були позапланові», – повідомив він.
У самій компанії офіційно не коментують те, що відбувається. Члени сім’ї Гути не відповідали на телефонні дзвінки. Менеджери середньої ланки компанії, не спростовуючи прямо факт обшуку, в подробиці не вдавалися. «Компанія працює. Все буде добре», – оптимістично запевнила Владислава Рутицька, заступник генерального директора агрохолдингу «Мрія» з питань управління персоналом. Директор з виробництва компанії Владислав Луговський, пообіцявши прояснити ситуацію протягом години, потім просто перестав відповідати на дзвінки. Прес-секретар холдингу Ірина Соляр була недоступна для коментарів, – пише Forbes.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here