Головна Економіка В адміністрації думали як не дати цінам підскочити

В адміністрації думали як не дати цінам підскочити

ода

одаВ ОДА відбулося чергове спільне засідання обласної робочої групи з врегулювання цінової ситуації на споживчому ринку та засідання громадської експертної ради з питань індексації.


Головував на зібранні начальник головного управління економіки облдержадміністрації Василь Гецько.
Учасники обговорили поточну цінову ситуацію в області, розробили додаткові заходи щодо недопущення необґрунтованого зростання цін на основні соціально значущі продукти харчування, особливо у передноворічні та передсвяткові дні.
У ході засідання відзначено, що за підсумками останнього місяця в області спостерігається динаміка щодо зниження індексу споживчих цін на продукти харчування, в першу чергу це стосується крупи гречаної, рису, цукру, картоплі, капусти. Стабільними у грудні залишались ціни на борошно, ковбасні вироби, молокопродукти, олію, окремі види овочів тощо. Зростання відмічено в основному по сезонних видах продукція, зокрема, по курячих яйцях, часнику, окремих видах овочів.
Учасники робочої групи відмітили значну роль ярмаркових заходів для забезпечення цінової стабільності та соціального захисту малозабезпечених верств населення. З початку року в області проведено 775 ярмарків та виїзних торгівель, на яких сільгоспвиробниками реалізовано населенню за пільговими цінами сільськогосподарської продукції на загальну суму 89,5 млн гривень.
Останній у цьому році ярмарок у місті Тернополі відбувся 17 грудня, до кінця поточного року буде проведено ще ряд ярмарків у районних центрах.
До участі у засіданні крім постійних членів робочої групи запрошено також директора центрального ринку міста Тернополя Юрія Ворка, який запевнив, що адміністрація ринку зробить усе можливе з метою недопущення спекулятивного зростання цін у передсвяткові дні. З цією метою виробникам буде надано додаткові торговельні місця для продажу продукції власного виробництва за цінами виробників та торговельними надбавками не вище 10% до таких цін. Буде посилено контроль за наявністю та правильним оформленням цінників на продукцію, контрольних ваг. Учасниками засідання наголошено також на необхідності посилення на продовольчих ринках ветеринарного контролю за якістю та походженням продукції.
Наостанок члени робочої групи заслухали представника управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щодо результатів спостережень за зміною рівнів заробітної плати, який відзначив, що середня номінальна заробітна плата штатного працівника у жовтні 2011 року становила 1953 грн. і зросла до відповідного періоду минулого року на 12,7%, до вересня – на 1,3% та перевищила встановлені державні соціальні стандарти у 2 рази (рівень мінімальної заробітної плати та прожитковий мінімум для працездатної особи 985 грн.).
Хоча в області забезпечені вищі, ніж в Україні темпи зростання середньої заробітної плати, однак, розрив у її рівнях між областями не змінився. Тому область продовжує займати останнє місце серед регіонів по рівню середньомісячної заробітної плати, різниця у рівні середньої заробітної плати з Волинською областю склала 124 грн., Херсонською областю – 92 грн., Чернігівською областю – 63 грн.
З урахуванням зазначеного, учасники засідання внесли ряд пропозицій, зокрема, головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації вказано на необхідність підвищити вимогливість та відповідальність працівників управлінь райдержадміністрацій та міста Тернополя до планування показників фонду оплати праці і середньомісячної заробітної плати.
Разом з райдержадміністраціями та Тернопільським міськвиконкомом за рахунок значних темпів збільшення нарахувань заробітної плати у грудні необхідно забезпечити виконання показників обласної програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2011 рік з досягнення середньомісячної заробітної плати.
В ході обговорення внесено пропозицію утворити обласну робочу групу по забезпеченню з січня 2012 року середньомісячної заробітної плати на рівні, не нижчому від 2000 грн. на одного штатного працівника тощо.
Підводячи підсумки засідання, Василь Гецько подякував членам робочої групи за співпрацю, наголосив на своєчасному та повному виконанні протокольних доручень обласної робочої групи, а також висловив бажання продовжити злагоджену роботу комісії у наступному році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here