В облраді, крім “Свободи”, немає опозиції. Про це сказав голова фракції ВО “Свобода” в Тернопільській облраді Олег Сиротюк, коментуючи можливість ініціювання опозиційними силами питання про недовіру голові ОДА на сесії облради.
– Тут є два моменти. По-перше, питання недовіри, яка випливає з оцінки роботи голови обласної адміністрації, ми вже піднімали в 2011 році. Після того, була подана позовна заява обласною адміністрацією в адміністративний суд і перша інстанція – Тернопільський окружний адміністративний суд – фактично своїм рішенням заборонив нам це питання піднімати в сесійній залі. На даний час, ця справа є у Львівському адміністративному суді, де обласна рада оскаржує право депутата, відповідно до Законів про місцеве самоврядування і про статус депутатів місцевих рад, висловлювати такі пропозиції, тому що вони є чітко передбачені законодавством. Але, як це не парадоксально, на даний час є рішення суду першої інстанції про заборону взагалі піднімати це питання на сесії. І другий момент. В обласній раді, крім «Свободи», немає опозиційних сил. Немає ані «Фронту змін», ані представників «Батьківщини». Нас залишилось зараз 37 депутатів. 13 депутатів обласна територіальна виборча комісія просто не вводить в свої повноваження. Для прийняття рішення потрібен 61 голос. Зрозуміло, що ані Партія регіонів, ані Блок Литвина, ані Єдиний Центр, який вже практично не існує і в повному складі перейшов в міжфракційне об’єднання «Стабільність і реформи», голосувати не будуть.
Ми фактично в сесійній залі можемо розраховувати лише на власні голоси і, можливо, на голоси ще кількох депутатів. Ми розуміємо, що дане питання при теперішньому складі, коли наших депутатів не вводять в депутатський корпус, не може набрати необхідної кількості голосів. Але в тому плані ми від моменту, коли в минулому році дане питання вже було внесене в порядок денний, і до цього моменту, не бачимо жодних змін на краще. Тобто, ми можемо аргументовано доводити свою позицію про незадовільні показники в роботі органу виконавчої влади. І власне керівник цього органу має нести відповідальність за те, що робиться, чи не робиться в області.
Ми готові це питання піднімати. Але ми бачимо, що фактично з того часу і вже скоро буде рік, як голова обласної державної адміністрації не приходить на сесії обласної ради. Тобто, ми навіть не маємо можливості публічно провести дискусію, заслухати звіт, задати запитання. З другої сторони, якщо дивитись на це питання, ми би могли апелювати до людини і вона би мала можливість сказати свою думку з того приводу. Але голова адміністрації просто не приходить і ми навіть не маємо до кого звернутись з даного питання. Тому, якщо говорити про висловлення недовіри, то власне оцінка, яка буде дана по програмі соціально-економічного розвитку – це і буде політична оцінка голові обласної адміністрації. Чи набере вона необхідну кількість голосів – маю сумнів. Але наше завдання ці позиції висловлювати. А люди бачачи, як будуть голосувати депутати в сесійній залі, будуть просто давати оцінку і цим політичним силам – чи вони за, чи вони проти теперішніх дій виконавчої влади в області, – каже Олег Сиротюк, – передає ЗЗ