Цю заяву від імені об’єднання озвучили співголови – народні депутати Ірина Геращенко (НУ-НС), Олена Кондратюк (БЮТБ) та Юлія Ковалевська (ПР).
Депутатки нагадують, що це не перша заява спікера, яка сприймається як дискримінаційна та така, що порушує гендерну рівність і елементарну етику.
“Подібні висловлювання сприймаються як відверта зневага до українських жінок і до жінок в політиці зокрема”, – вважають парламентарки.
“Ще більше здивування викликає те, що спікер дозволяє собі вільне трактування основ християнства. Православна традиція – це особливе почитання Богородиці, яка дала життя Спасителю”, – зазначається в заяві.
“Так само дивує погляд академіка, доктора наук, історика-Литвина на українську ментальність і традицію, в якій начебто жінці відводиться друге місце. В українській історії є чимало прикладів героїчних жінок, українці завжди виховували дітей у повазі до жінки-матері”, – йдеться у заяві міжфракційного об’єднання.
“Шовіністські заяви представників влади по відношенню до жінок в Україні стають нормою. Такимизаявами про другосортність жінки суспільству нав’язують думку про якусь вигадану цими невихованими і неосвіченими чоловіками-політиками “патріархальну традицію” про роль жінки як домашньої обслуги. Подібна філософія віддаляє Україну від ЄС, де гендерна рівність є ознакою демократичного суспільства і важливою складовою політики”, – підсумували в МФО.
Об’єднання “Рівні можливості” засуджує будь-які прояви демонстративного нав’язування стереотипів щодо пасивної ролі жінки в суспільстві та політиці.
Представники об’єднання “Рівні можливості” очікують вибачень від Литвина за свої некоректні висловлювання на адресу жінок і закликають виборців на майбутніх парламентських виборах не підтримувати тих політиків, які відкрито дискримінують права жінок на активну життєву і політичну діяльність. – предає Українська правда.
Сьогодні у своєму акаунті на Фейсбук Ірина Геращенко повідомила про розмову з Володимиром Литвином:
“Тільки – но мені зателефонував спікер ВР Володимир Литвин. Мали з ним довгу , емоційну і конструктивну розмову щодо його останнього інтерв’ю телеканалу ” Рада”. Володимир Михайлович зазначив, що його інтерв’ю було перекручене і неправильно сприйняте, що навпаки, він говорив про те, що потрібно ламати суспільні стереотипи щодо присутності жінок в політиці і не пояснювати брак жінок в політиці якимись там історичними чи іншими передумовами. Наполягає, що його слова перекрутили.
А взагалі він за присутність жінок в політиці, за те, щоб іх було там більше. Володимир Литвин мав розмову і з іншими жінками- депутатами, наголошує, що не дозволив би собі принизити жінок і що це- вирвані з контексту слова. Я йому сказала, що , значить, він не зовсім вдало сформулював свою думку щодо традицій і місця жінки. І що проблема гендерноі нерівності, шовінізму, відсутності реакціі суспільства на приниження жінки є для Украіни гострою. Погодився з тим, що і сам, як голова ВР , має жорстко реагувати на будь- які дискирмінаційні заяви по відношенню до жінок в політиці. Каже, що підготував статтю про необхідність залучення активного жінкок в політику , де буде викладена його справжня позиція. Будемо вважати, що висловлювання Литвина були невдало сформульовані.
Добре, що він відреагував на критику , дуже емоційно говорив про те, що жодним чином не мав на увазі принизити жінок. Можливо, разом нам всім вдастся замислитися політиків над тим, що вони говорять, як формулюють і змінити суспільне ставлення до жінки в політиці)”