Головна Україна Януковича просять припинити колапс української культури (лист)

Януковича просять припинити колапс української культури (лист)

януковичЯнуковичу написали відкритого листа з проханням зупинити колапс національної культури.
Народні депутати, професори, директори національних заповідників та інші представники культурних та освітніх закладів України написали відкритого листа Президенту Віктору Януковичу, в якому прохають зберегти культурні цінності держави.

“Ваше Високоповажносте пане Президент!

Лідери багатьох передових країн світу в сучасному стані світової економіки шукають нові джерела захисту населення та підприємств (різних форм власності) своїх країн від нової хвилі кризи. Таким чином, нам зрозумілі Ваші конкретні дії щодо реформування різних галузей діяльності в нашій державі та їх вихід на нові, більш ефективні рубежі. В цьому ракурсі ми бачимо Вашу слушну стратегію реформ в гуманітарній сфері, де потрібно терміново розв’язати вузол накопичених проблем в секторі, пов’язаному з обігом культурних цінностей. Схвалюємо, що Ви, Вельмишановний Вікторе Федоровичу, своєчасно видали низки Указів щодо проведення всеукраїнського аудиту національного культурного надбання та легалізації приватних колекцій.

Цей лист передбачає послідовний план дій, за допомогою яких, в короткий термін можливе наведення порядку в цих питаннях згідно Ваших вимог, Указів та діючого законодавства України. Ми завіряємо Вас, що при відповідній підтримці нашого проекту з Вашого боку, в нашій державі відбудуться наступні позитивні зміни:

1. На протязі року країна отримає до 300 тисяч робочих місць, з подальшим їх збільшенням.
2. Буде підвищено ВВП мінімум на 4%.
3. Бюджет країни на протязі 3 років отримає понад 70 млрд. гривень.
4. До економічного обігу країни буде введено новий фінансовий актив (подібно до золота, транспорту, нерухомості та ін.) культурних цінностей, повністю підконтрольний державним органам.
5. Вперше у світі буде створено Єдиний Реєстр предметів культурного надбання державної та приватної форм власності.
6. Буде ліквідовано економічне підґрунтя для різних форм шахрайства та корупції у цій сфері, а також перекрито канал фінансування організованої злочинності і міжнародного терроризму.
7. Буде створено підприємство з участю державних структур, на зразок ВАТ з різноманітною інфраструктурою, яке буде мати виключне право на реалізацію даної програми з застосуванням унікальних технологій щодо обігу культурних цінностей. Фінансовий обіг ВАТ, згідно з прогнозами фахівців, буде достатньо великим, а його акції планується вивести уже в перший рік роботи на міжнародну біржу в Лондоні.
8. Буде створено ринок цінних паперів виключно під рухомі культурні цінності з недержавного музейного фонду України, які будуть високоліквідним фінансовим активом.

9. Впровадження запропонованих інновацій надасть змогу Президенту України виступити на Генеральній Асамблеї ООН з доповіддю щодо передачі іншим країнам досвіду виведення з хаосу сфери обігу культурних цінностей.

Ми впевнені, що Ви, Вельмишановний Вікторе Федоровичу, добре обізнані з проблемами, що склалися у сфері обігу культурних цінностей…Фахівці визнають понад 180 предметно-тематичних напрямів (живопис, скульптура, меблі, холодна зброя, стародруки, тощо), кожен з яких являє собою міні-ринок зі своїми правилами гри. Ніхто не знає точно обсягу фінансового обігу цього великого ринку. Однак, на 95% він залишається в тіні, і деякі фахівці вважають, що цей обіг складає від $280 млрд. до $1,3 трильйонів на рік…

Підводячи підсумок цього листа, з усією відповідальністю заявляємо, що: а) Україна є центром міжнародного наукового колективу фахівців високого рівня, які більше 14 років працювали над вирішенням окреслених вище проблем з позицій системного підходу та різних наукових дисциплін; б) держава має механізми вирішення цих проблем, які є унікальними, науково обґрунтованими, практично апробованими та визнані аудиторами різних країн, як високоефективні та доцільні до використання; в) розроблені та неодноразово подані до розгляду відповідні національні та відомчі стандарти з незрозумілих бюрократичних причин гальмуються до впровадження. Насамкінець, стверджуємо, що Україна має шанс отримати унікальний статус держави – лідера в сфері контролю за сектором обігу культурних цінностей.

Звертаємось до Вас, Вельмишановний пане Президент, з проханням під Вашим особистим патронатом надати юридичний статус нашому Проекту, підтримати всіма гілками влади його впровадження на благо економічного розвитку та процвітання України.

З Великою повагою,
Тамойкін М.Ю., проф., Ph.D., директор Науково – дослідного інституту стандартизації, атестації та ліцензування в галузі культури та туризму, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв; Адамович В.А., проф., Ph.D., Голова Технічного Комітету 164 – розробки стандартів в «музейній справі та предметах колекціонування»; Дем’янчук В.О., Народний Депутат України, секретар Комітету ВРУ з культури та духовності; Зубанов В.О., Народний депутат України, заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді, член Комітету ВРУ з культури та духовності; Балабанова В.І., перший заступник Голови Державної Установи «Антикорупційний комітет України»; Довгошия П.О., директор Національного історико – етнографічного заповідника «Переяслав»; Мальований К.П., Почесний консул Ісландії в Україні; Тамойкін І.Ю., Президент Міжнародної Асоціації «Атестація предметів антикваріату та колекціонування»; Трепшин С.М., колекціонер”.

Джерело: http://www.radioera.com.ua