Тема трудової міграції гостро нависла над Тернопільщиною. Адже за кордон виїжджають найкращі фахівці краю. Натомість, на робочих місцях працюють люди передпенсійного віку. Що ж спонукає жителів Тернопільщини, та й решти регіонів країни їхати в світи дізнавалися HeadHunter Україна.
У результаті проведених соціологічних опитувань, соціологи з’ясували, що 92% із опитаних мають велике бажання працювати за кордоном. Причому найбажаніші країни для українців – це Німеччина, США, Канада, Польща та Чехія.
Цікавим є також і те, що кожен шостий із опитаних лише виявляє бажання працювати в інших країнах світу, проте не вжив для цього нічого. Інші, більш наполегливі, зокрема і тернополяни, заздалегідь готуються до виїзду за кордон. Вони вивчають мову, моніторять оголошення про працевлаштування, виготовляють відповідні документи.
Цілі трудової міграції відрізняються. 37% зазначили, що насамперед хочуть заробити грошей, працюючи у іншій країні. Ще третина розраховують згодом там залишитися. Майже кожен п’ятий охочий розглядає роботу за кордоном як цікавий життєвий досвід. Серед інших цілей фігурували: можливість подорожувати, а також забезпечити краще майбутнє для своїх дітей.
Багато хто готовий іти на компроміси щодо працевлаштування за кордоном. Так, 65% зазначили, що готові працювати не за фахом. Додатково навчатися заради роботи за кордоном готові більше ніж половина опитаних (55%). Більше третини респондентів повідомили, що готові працювати й на нижчій посаді, аби в іншій країні. Серед інших варіантів компромісів респонденти зазначали, що можуть працювати по 12 годин на день, отримувати меншу зарплату, відкласти плани зі створення сім’ї, жити у менш хороших умовах (гуртожитках, маленьких квартирах, знімати з кимось тощо).
Як бачимо, жителі Тернопільщини заради хорошого заробітку, або ж проживання в іншій країні готові пожертвувати багато чим, головне, що зрештою ці жертви були оправданими.