Тернопільські двірники поділяються на дві групи – ті, які працюють у ЖЕКах і прибирають прибудинкові території, і ті, котрі підпорядковані комунальному підприємству і обслуговують загальноміські території. Першим зарплату платять мешканці (з квартплати), другі – на утриманні міського бюджету, передає ЗЗ
На сьогоднішній день, як стверджують у мерії, двірників у Тернополі вистачає. Хоча ще більше року тому йшла мова про їхнє скорочення, оскільки прибирати місто планували механізованим способом. Втілити цю ідею в життя поки не вдалося. Але і відмовлятися від цього міська влада не збирається.
– Щоб на 7.30 забезпечити максимальну очистку території від снігу, двірник починає працювати в 5-6 годині ранку. А що таке робота однієї людини, а досить часто це старші люди 60-70 років, і що таке робота невеличкого тракторця, який має продуктивність у сто разів більшу. Тому ми все ж таки наполягаємо і для наших комунальних підприємств, і для приватників застосовувати під час роботи максимальну механізацію, – розповів заступник міського голови Владислав Стемковський.
Однак повністю відмовитися від послуг двірників все одно не вийде.
– Є закуточки, куди трактор не заїде, і двірник тут буде ефективний. Але, коли двірник ходить і совком розсипає пісок чи піщано-сольову суміш, волоче старша людина це відро по місту, це не зовсім правильно, – вважає заступник мера.
Сьогодні Тернопіль щодня загалом прибирає близько 50 двірників. Середня зарплата одного працівника 800-900 гривень. Згідно із правилами благоустрою, прибирання міста незалежно від пори року має бути завершене щодня о 7.30.