Головна Тернопіль Тернопільські сміттєві перевізники мають соціальну відповідальність?

Тернопільські сміттєві перевізники мають соціальну відповідальність?

сміттяЗі слабої голови – на здорову. Міська рада Тернополя, щоб зняти навантаження з бюджету, вирішила оздоровлювати мешканців Малашівців за рахунок підприємств, що вивозять туди сміття. Такий хід чиновники охрестили соціальною відповідальністю бізнесу. Усі, хто з цим не погоджуються, опиняються поза грою.
Владислав Стемковський, віце-мер:

«В даному випадку всі учасники, всі суб’єкти господарювання, всі учасники ринку погодилися допомагати мешканцям села, крім одного підприємства – воно зайняло окрему позицію. Це вже декілька разів іде у розріз із тим, що пропонується – і пропонується як якісь компромісні рішення».

Говорячи про окрему позицію підприємства, Владислав Стемковський не згадав про те, що «Катрубу», за словами ж його директора, такі компромісні рішення коштували би близько 60 тисяч гривень в місяць.

Богдан Буртак, директор ПП «Катруб»:

«Відкрився благодійний фонд, якому ми відмовили щомісяця платити 60 тисяч гривень».

Директор підприємства пояснює, що платити гроші в благодійний фонд він відмовився з вагомих причин.

Богдан Буртак, директор ПП «Катруб»:

«Ми відмовились, оскільки, згідно Податкового кодексу, я можу в благодійний фонд платити від чистого доходу, якщо він є 4%. Та сума в рази більша, яку я можу позволити. І моя така думка, що ті кошти, які будуть збирати на «Малашівецький фонд», не буде йти по цільовому призначенню. І тому я відмовився і в тій причині, і в тій».

Після відмови платити гроші у «Малашівецький фонд», каже Богдан Буртак, виконком позбавив підприємство можливості працювати. Рішення оскаржили в прокуратурі, яка визнала його не правочинним. Виконавчий комітет протест прокурора відхилив.

«Катруб» вивозить вагому частину міського сміття і робить це за найнижчими тарифами. Підприємство одне з перших запровадило у своїй роботі роздільний збір сміття. Саме тоді тернополяни почали викидати папір, пластик і скло окремо. У Микулинцях «Катруб» має лінію по переробці вторинної сировини, на якій сортують пластикові пляшки. За рік через сміттєсортувальну лінію проходить 500 тонн.

У селі Плебанівка на 80% збудований сміттєсортувальний комплекс. На ньому перебиратимуть уже усі відходи, які мешканці викидають у контейнери, які належать ПП «Катруб». Завод планують завершити уже невдовзі. І він стане єдиним в області. За рік тут відсортовуватимуть 50 тисяч тонн ТПВ. Якщо він запрацює на повну силу, близько 100 місцевих мешканців отримають роботу. Але чи возитимуть сюди сміття з Тернополя, директор підприємства уже не знає.

 ІНТБ