Днями у читальному залі Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся науково-краєзнавчий захід «Маршрутами семи чудес України: замки, фортеці, палаци».
На заході обговорювали підсумки акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», яка проводилась за ініціативи політичного та громадського діяча Миколи Томенка. Як відомо, серед областей України, що брали участь у цій акції, Тернопільщина була представлена найповніше – 23 туристичні об’єкти. Збаразький замок став фіналістом акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».
Участь у науково-краєзнавчому заході взяли представники державних структур та науковці області.
Завідувач відділу давньої, середньовічної та нової історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею Олег Гаврилюк зупинився на історичному аспекті замків та палаців.
Начальник відділу містобудування, охорони пам’яток та нагляду за будівництвом управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Ярослав Пелехатий, у своєму виступі зазначив, що однією з основних причин, чому туристичні об’єкти Тернопільщини не стали переможцями є їх незадовільний стан. Більшість фортець та замків Тернопільщини перебувають у руїнах, потребують термінової консервації та реконструкції, на проведення яких у державі не вистачає коштів. Тому, на думку Ярослава Пелехатого, замкам потрібен господар, який вкладе кошти у їх збереження та перетворить на привабливі туристичні об’єкти.
У своєму виступі науковий редактор Тернопільського обласного інфотурцентру Володимир Щавінський звернув увагу присутніх на питанні історично-архітектурного потенціалу Тернопілля.
Від управління туризму участь у обговорені взяв головний спеціаліст Ростислав Яцків, який зазначив, що управління активно популяризує замки та палаци області, зокрема проводить екологічні акції із залученням до них студентів та представників ЗМІ.