Патріарх Московський і всієї Русі Кирило не виключає можливості зустрічі з папою Римським. При цьому одним із ключових питань діалогу, який ведеться між Римо-католицькою церквою та РПЦ, є проблема храмів у Західній Україні, повідомляє сербське видання «Вечірні новини».
Йдеться про захоплених, з точки зору Московської Патріархії, греко-католиками православних храмах на поч. 90-х рр. в Галичині та про розв’язання ситуації з православними храмами в Західній Україні. Проте “католицька сторона поставилася до пропозиції РПЦ дуже прохолодно”, констатує Кирило.
Як зауважив патріарх Московський, вагомість цієї події (зустрічі з папою Римським – Ред.) Не потрібно зводити до сенсаційності, на якій можуть спекулювати засоби масової інформації, адже ця зустріч передусім покликана вирішити основні конфліктні питання між католиками і православними.
«У ході регулярних контактів з керівництвом Римо-католицької церкви ми постійно піднімаємо питання про вирішення ситуації з православними храмами в Західній Україні. І папа Римський, і глави відповідальних ватиканських згромаджень, висловлюють розуміння нашого занепокоєння, однак проблема так і залишається невирішеною », – зазначив глава РПЦ.
Незважаючи на численні проблеми у сфері католицько-православних стосунків, наприклад, в Росії, за останні 10 років ситуація помітно покращилася, – зазначив Кирило.
Москва хоче знищити Українську православну церкву – Філарет
“На сьогоднішній день проблема прозелітизму вже не стоїть так гостро, як в 90-х роках, коли католицькі місіонери приїжджали в Росію, щоб вести тут активну діяльність. Позитивну роль в цьому контексті відіграла створена в 2004 році Змішана група з розгляду проблем у відносинах між Російською православною і Римо-католицькою церквами в РФ. Вона стала гарною платформою для відкритого і чесного обговорення між представниками двох церков конкретних складних питань, а також загальної вироблення рекомендацій щодо їх вирішення”, – вважає патріарх Кирило.
Він також наголосив на необхідності розвитку співробітництва між православними і католиками, що він розглядає як перспективну, важливу і своєчасну. Зокрема, йдеться про сфери моральних і соціальних викликів, а також особливо актуальною сьогодні в світі проблеми християнофобії і переслідування християн за віру.
Раніше ми повідомляли, що в Раді був зареєстрований проект закону № 9690 «Про повернення об’єктів культурної спадщини релігійних організацій», за яким УПЦ (МП) буде передана частина об’єктів Почаївської лаври та Києво-Печерської лаври.