Паралельні розслідування аварії за участю автомобіля, яким користувався голова Тернопільської обласної адміністрації Валентин Хоптян, провели правоохоронці та журналісти. Для об’єктивного вивчення всіх обставин міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко відсторонив від роботи цілий ряд правоохоронців. Своєї посади вже остаточно позбувся Федір Бортняк, який очолював Тернопільську обласну міліцію. Та, мабуть, більший інтерес громадськості був прикутий до журналістських розслідувань.
Місто Чемерівці та село Вікторівка, звідки походить губернатор Тернопілля Валентин Хоптян, ще не бачили такої кількості журналістів за такий короткий період часу. Журналісти провідних телеканалів, друкованих видань та інтернет-ресурсів побували у цих населених пунктах, щоб з’ясувати те, про що не пишуть правоохоронці. А не пишуть зрозуміло чому. Адже мова йде не просто про держслужбовця, а керівника області та ще й голову обласної організації Партії Регіонів.
То про що ж дізнались журналісти?
Губернатор таки був у своєму рідному селі Вікторівка в Чемеровецькому районі напередодні нового року. Приїздив він туди не сам. Поблизу будинку Валентина Хоптяна стояли відразу три автомобілі, серед яких і той, який потрапив в ДТП. Ведуться розмови про те, що крім голови ОДА та його дружини, у Вікторівці були колишній керівник обласної міліції, керівник ДАІ, один із заступників губернатора (який, до речі, мав відповідати за тверезість керівника області) та деякі ніші поважні особи. Кортеж поїхав із Вікторівки святкувати Новий рік на Гусятинщину. Окремі журналісти за власними джерелами дізнались, що ймовірно, Хоптян і Ко їхали до Героя України Івана Гути у село Васильківці, де гостей вже чекав накритий стіл. Серед тих, хто їхав в сторону Гусятина був і лікар, який був зобов’язаний надати невідкладну допомогу постраждалим в ДТП.
Після того, як трапилась аварія, вся гоп-компанія почала складати план дій. Потрібно відмити губернатора. Для цього прийнято рішення терміново відправити Валентина Хоптяна із дружиною на Київщину.
Коли Хоптян почав говорити про можливість перевірки його місця перебування під час ДТП по місцю знаходження його мобільних телефонів, це відразу почало нагадувати сплановану наперед легенду. Справді, в час аварії, про який повідомила прес-служба Хмельницького обласного управління МВС, а саме о 20:15 год., Хоптян перебував далеко від місця ДТП, їдучи в напрямку столиці. Але саме Хмельницька міліція своїм повідомлення створила алібі голові Тернопільської ОДА. Адже аварія трапилась значно раніше. Головний лікар Чемеровецької районної лікарні повідомив, що швидка на місце ДТП була викликана ще о 19:40 год., тобто, на 35 хвилин раніше від повідомленого міліцією часу.
Що ж стосується людей, чи точніше можна сказати – нелюдів, які їхали в кортежі, то працівники міліції мали б порушити справу й щодо них. Відповідно до Кримінального кодексу України, відповідальність повинна нести не лише та людина, яка була за кермом автомобіля. Питання притягнення до відповідальності повинно розглядатись і стосовно присутніх в кортежі міліціонерів та лікаря, які зобов’язані були надати допомогу потерпілим. Тобто, міліція повинна була б порушити кримінальну справу й за статтею 135 Кримінального кодексу України «Залишення в небезпеці»
Не повинні бути поза відповідальністю й інші особи, які знали про обставини та винних осіб в смертоносній ДТП, але приховали їх, тобто, стали співучасниками злочину.
Отже, поки що не відомо, чи звернули правоохоронці увагу на ці факти. Якщо так, то відразу ряд чиновників досить високого рангу вже сьогодні можуть позбутись своїх посад, адже, 20 січня є тим днем, коли результати офіційного розслідування повинні опинитись на столі особисто в Президента України Віктора Януковича, передає Інфопростір