Місцем молитви парафіян УПЦ МП села Кути став намет, що встановили демобілізовані бійці АТО, який священнослужителі лагідно називають “каратєлі”.
16 квітня, у свято Похвали Божої Матері, парафіяни храму святої праведної Анни с. Кути Тернопільської області, котрі вже чотири місяці як частина громади пейшла до УПЦ КП,а та «горстка», яка залишилася вірною російському патріархату не молитися у власній церкві, вперше за цей час звершили Божественну літургію у власному селі.
Як повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на клірика Тернопільської єпархії протоієрея Георгія Прокопчука та інформаційну службу Шумського благочиння
«У селі Кути з грудня минулого року представники «Київського патріархату» регулярно перешкоджають місцевим віруючим УПЦ молитися у місцевому храмі. За цей час селяни постійно потерпають від потурань і знущань від прихильників «УПЦ КП» лиш за те, що лишилися вірними Українській Православній Церкві.Богослужіння відбулося у наметі, встановленому воїнами, які повернулися додому зі служби у зоні збройного протистояння на Сході.
За Літургією молилася велика кількість прихожан, що намет ледь усіх вмістив. Також у єпархії повідомляють, що «люди з великою радістю возносили свої молитви до Господа Вседержителя і до Пресвятої Богородиці, за нашу Батьківщину, за тих хто допоміг облаштувати місце відправлення служб». Особливо віруючі дякували Богові, що після такої тривалої перерви відновилося літургійне життя в селі».
10 березня Тернопільський окружний адміністративний суд визнав храм на честь святої праведної Анни села Кути Тернопільської єпархії власністю місцевої громади Української Православної Церкви.
Нагадаємо, що священнослужителі УПЦ МП різко критикують збройний кофлікт на Сході України, часто трактуючи його на користь “братньої” Москви.