Минулого тижня в Тернополі відбулася подія, яку досі не можуть зрозуміти прості тернополяни. Спочатку представники місцевого «Правого сектору» начебто захопили приватне незавершене будівництво неподалік Дальнього пляжу і оголосили безстроковий страйк, доки не побачать дозвільні документи. Однак вже наступного дня люди в балаклавах тихенько покинули місце події без жодних коментарів і пояснень, пише За Збручем
Будівництво, про яке йде мова, проводить компанія «Креатор-буд», яка належить відомому тернопільському підприємцю Ігорю Гуді. Сьогодні воно перебуває практично на завершальній стадії. Тому досить дивно, що захоплення будови відбулося саме зараз, а не на початку робіт. Якщо не знати, що вся ця акція була спланована не активними тернополянами, а… міським головою Тернополя Сергієм Надалом.
…Конфлікт з Ігорем Гудою у мера міста назрівав давно. А місяць тому переріс у глуху ворожнечу. Річ у тім, що будівельник навідріз відмовився фінансувати виборчу кампанію Сергія Надала на місцеві вибори. Більше того, взагалі не дав згоди підтримувати його як кандидата. Міський голова, який всерйоз розраховував на Гудині гроші, затамував образу і вирішив помститися.
Але нещодавній арешт заступника мера Володимира Камінського змусив мера Тернополя стати вкрай обережним – щоб не повторити його долі ще до виборів. Тому помсту Гуді Надал розробляв з особливою ретельністю. І допомогти йому в цьому, за логікою подій, міг новопризначений перший заступник прокурора області Богдан Подубинський.
З новим прокурором області Олександром Мартинюком теплі стосунки у Надала не склалися від початку – той всіляко переводив усі контакти виключно в робоче русло. А от Богдан Подубинський виявився, нібито, не таким принциповим. Добре заплямувавшись на Херсонщині, цей прокурор перевівся до далекого і тихого Тернополя з надією перечекати, поки вщухнуть скандали, пов’язані з його іменем. І саме така людина найкраще могла підійти Сергію Надалу для налагодження «співпраці», адже після вигнання з прокуратури його кума Сергія Банаха та чисельних кадрових ротацій у мера міста зник увесь вплив на цю структуру. Та й пов’язували Надала і Подубинського спільні політичні друзі, адже останній був креатурою «свободівського» генпрокурора Олега Махніцького.
Час для помсти був вибраний дуже вдало. Ігор Гуда якраз поїхав на Схід інспектувати фортифікаційні споруди, зведені «креатур-будівцями». Прокурор області Мартинюк поїхав у відпустку, а Подубинський став виконувачем його обов’язків. А в місцевому осередку «Правого сектору» намітився розкол – керівництво організації в особі Дмитра Яроша, за чутками, почало всерйоз розглядати іншу кандидатуру на роль місцевого лідера на Тернопільщині.
Підозрюють, що у деяких «правосеків» є на руках незареєстрована зброя, Сергію Надалу шепнув його давній знайомець з керівництва міської міліції. Ось тільки після подій на Закарпатті місцеві міліціянти не дуже переймалися цим питанням, щоби не спровокувати якихось резонансних подій. Але саме приклад Мукачевого підказав Надалу ідею, як з мирного будівельника можна зробити такого собі місцевого «Михайла Ланя».
Не будемо в деталях описувати процес налаштування «правосеків» на захоплення будови з подачі прокуратури та міції. Додамо лише, що хлопцям обіцяли «у винагороду» не чіпати їх за незаконне зберігання зброї. З цією ж зброєю, надягнувши балаклави, місцеві активісти пішли «на діло».
Ось тільки вийшов з цього великий «пшик». Дізнавшись про те, що сталося, Ігор Гуда через своїх представників звернувся до міліції та прокуратури з вимогою звільнити його приватну власність від невідомих людей і продемонстрував усі дозвільні документи. Більше того, пообіцяв у разі бездіяльності правоохоронців одразу звернутися до МВС та ГПУ з вимогою порушити кримінальну справу за даним фактом.
Афера провалилася. Хлопці, знявши балаклави, тихенько розібрали імпровізований блок-пост і залишили будову. До «честі» правоохоронців, які організували аферу, незареєстровану зброю у місцевих «правосеків» ніхто так і не забрав