Головна Новини Як в Кременці бюджет ділили

Як в Кременці бюджет ділили

budzetУ четвер 11 грудня , відбулася зустріч із головою Кременецької районної ради Смаглюком М.А. 

Не секрет, що склад депутатів районної ради «ще той» (мається на увазі з політичної точки зору). Тому влітку Смаглюк А., як голова ради був зацікавлений у тому, щоб представники нашої організації були присутні на засіданнях комітетів. Так, наших представників постійно запрошували на відповідні засідання, але на цей раз «забулися». Організатором роботи даної комісії була Нікітюк. При чому, як зазначив голова ради, не збиралися закликати на засідання навіть представників освіти, культури і т.д., що зробили лише з часом.

На рахунок матеріальної допомоги працівникам апарату районної ради у розмірі 40 тис. грн. Фактично виділили із бюджету 10 тис, так як інші 30 тис. пішли за рахунок внутрішніх перекидок бюджету. Ним було зазначено, що виділення даних коштів було ініційоване на трудових зборах колективу працівників районної ради та відповідним зверненням було подане на розгляд. Як зазначив голова особисто, він розумів небезпеку резонансу, який виникне при задоволенні даного звернення, тому особисто даного питання не «проштовхував» (хоча є інформація і іншого характеру). Разом з тим він зазначив, що за даний рік райрада зекономила до бюджету близько 250 тис. грн. (працює без заступника, секретаря, охорони, останнім часом без керівника апарату, зарплата голови у два рази менша за попередника, значно скоротили витрати палива для автомобіля).

Розповів і про нюанси, які виникли при визначенні суми для освіти. Яких два тижні тому при голові РДА представники районного ВО зазначили, що для закінчення фінансового року без заборгованості із всіма виплатами не вистачає 600 тис. грн., коли їм прийшла черга подати заявку сума уже виросла до 900 тис., а у кінцевому результаті заявили, що точної суми не знають (?), отримавши у підсумку більше 1 млн. грн.

Сума у розмірі 10 тис. грн. на радіо це подання голови РДА Ткачука В.А., і взагалі кошти були розподіленні РДА, а на комітеті було лише затвердження даного розподілу.

І наостанок, на запитання про те, чи дотаційні кошти були розподілені повністю щодо свого цільового призначення, чи не залишилося боргів, у відповідь прозвучало, що боргів немає.

Уже після зустрічі із головою з’ясувалося, що остання теза не відповідає повністю дійсності. На потреби культури району було виділено, відповідно до заявки, 100 тис. грн. плюс певна сума за рахунок внутрішніх перекидок (у загальному десь на рівні 130 тис. грн.) Але… Як виявилося, щоб повністю розрахуватися із боргами, культурі необхідно 190 тис. Напередодні до заввідділом культури пані Антонюк був дзвінок із районного фінвідділу про те, що повної суми навіть не надійтеся, а от 100 тис. задовільнимо, на що і була подана відповідна заявка. Під час засідання комісії виявилося, що кошти є, інші сфери задовольняються повністю, декому навіть надають матеріальні допомоги. Але на домагання пані Антонюк вирішити питання справедливо на зустріч ніхто не пішов: культуру у черговий раз «киданули».

 Трішки по сесії. Вона могла не відбутися. Довгий час було зареєстровано 30 депутатів, що не вистачало для кворуму. Депутат Желтуцький зазначив, що така ситуація для дипкорпусу неможлива. І лише з приходом Твердохліба розпочалася робота.

Пройшла сесія порівняно спокійно. Певне пожвавлення виникло коли розглядалося питання виділення коштів на матеріальну допомогу працівникам апарату райради. Виявилося, що внутрішні перекидки здійснюються за рахунок інших статей. Так 5 тис. перекидалися із гімназії, на що директор закладу зауважила, що їм не вистачить з таким розкладом оплатити за опалення. Варто виокремити репліку на це депутата Левченка, який рік тому був заступником голови райради. На зауваження Січковської він заявив на зразок: «Для особливо туподоходячих пояснюю…» Очевидно, що це пов’язано із активною «реформаторською» діяльністю пана Левченка у галузі освіти, та особливим ставленням до деяких навчальних закладів міста, гімназії зокрема. Були певні репліки зі сторони представників трудового колективу апарату райради на захист своєї позиції. З депутатів райради лише двоє, а саме Чечуріна та Стефанський висловили свою позицію стосовно даного питання, і тому воно було проголосовано депутатами.

Маленький нюанс про великого чоловіка. На сесії був присутній і Гуславський А.А. У своєму виступі він зазначив, що незважаючи на те, що під час засідання комітету райради перебував у міністерстві енергетики, постійно, у телефонному режимі, був у курсі подій розподілу коштів, проявляючи зацікавленість у долі жителів району. Ним же було зазначено, що шляхом реорганізації газового підприємства Кременця його працівники врятовані від звільнення з роботи.