В ТНПУ «прискіпливо» ставялться до знань студентів державників. Студенти мають свою версію уваги до знань – аби якомога менше вчилися «на стипедндію» бо держава не має звідки платити. Ректор університету каже, що ніхто нікого навмисно не «зрізає». Нагадаємо, що це не перший «стипендіальний» конфлікт між студентами і ректоратом.
Причому викладачі запевняють студентів, що це наказ деканату, а у разі його невиконання педагоги будуть переведені на півставки або ж зовсім звільнені. Таке явище нині пояснюється тим, що держава не має можливість фінансувати студентів-бюджетників у повному обсязі, тому доводиться вживати кардинальні міри.
Ректор університету, звісно, спростовує цю інформацію. За словами керівника закладу, навмисного урізання кількості студентів, котрі мають право отримувати стипендії, немає. Володимир Кравець зазначає, що чисельність стипендіатів у ТНПУ перевищує загальноукраїнський показник. Якщо в середньому він становить 52%, то у тернопільському ВУЗі цілих 70%. Як зазначає ректор, на отримання щомісячних виплат заслуговує лише половина студентів, усі інші здобувають кошти за допомогою певних домовленостей чи натягуванню балів.
За словами ректора, він неодноразово спостерігав явище, коли у юнака середній бал був 3,3, а під кінець сесії він становив вже 5,5. Оскільки розмір стипендії складає 730 гривень, молодь шукає різні шляхи для того, щоб отримати чималі кошти. Володимир Петрович також звертався до правоохоронних органів, аби ті проконтролювали ситуацію. Адже ні для кого не є таємницею той факт, що більша частина оцінок купується, тоді як раніше студенти отримували стипендію через знання. Що ж стосується урізання кількості «лауреатів», то такого завдання ні Міністерство, ні ректорат не надавав. Але студенти продовжують наполягати на своїй думці, не дивлячись на докази керівника навчального закладу.
Джерело 0352.com.ua