Головна Тернопіль Штамп у паспорті тернопільських молодят будуть ставити на вулиці?

Штамп у паспорті тернопільських молодят будуть ставити на вулиці?

racsТернопільський відділ реєстрації цивільних актів може залишитись на вулиці причина –  договір оренди, підписаний між управлінням юстиції і нібито власником приміщення, «Ощадбанком», закінчився ще в липні. Новий і досі не підписано.  Повідомляє «Огляд дня» телеканалу ZIK.

«Ощадбанк» має історичне право займати обидва поверхи будівлі, – переконаний начальник філії Ярослав Столяр. Скарбницю спорудили ще на початку ХХ століття і 65 років використовували за призначенням. У 1963-му році обласний виконком вирішив створити на першому поверсі так званий Палац щастя. Та від початку 90-х років минулого століття управління юстиції приміщення для РАЦСу орендує. Однак на цю площу претендує і банк.

«Для банку є актуальним питання першого поверху, де можна обслуговувати людей, яким важко підніматися сходами, – інвалідам, людям похилого віку», – зазначив начальник філії Тернопільського обласного управління АТ «Ощадбанк» Ярослав Столяр.

Пан Столяр переконує – виселяти РАЦС не поспішають і погоджуються почекати, поки міська рада знайде для організації альтернативне приміщення. Але у грудні минулого року виконком міської ради передав приміщення РАЦСу у власність міста. Банк оскаржив це рішення у Господарському судді.

Однак відтоді управління юстиції перестало справно сплачувати «Ощадбанку» орендну плату. На момент закінчення договору винаймач заборгував банку понад 7 тис. гривень. Протягом трьох місяців «Ощадбанк» написав до управління юстиції два листи з вимогою сплатити заборгованість і або укласти новий договір, або звільнити приміщення.

В управлінні ж юстиції нічого узгоджувати не планують і чекають уже на звернення банку для оформлення договору. Щоправда, начальник управління юстиції у Тернопільській області переконує: тамтешній «Ощадбанк» не має оригіналу права власності на приміщення, а дублікат не дає установі підстав претендувати на перший поверх.

«Договір оренди ми не уклали, бо подали касаційну скаргу до вищого спеціалізованого суду, – пояснив начальник управління юстиції у Тернопільській області Ігор Бандура. – Але є домовленість про те, що ми укладаємо договір строком на 2 роки і 11 місяців. Прохання-лист про укладання договору керуючому «Ощадбанку» був надісланий».

Тож нині справа першого поверху будівлі на Майдані Волі, 2 у Тернополі уже втретє в руках суддів. Дві попередні справи «Ощадбанк» виграв. Нині юристи установи знову демонструють архівні довідки 1945-го року та копію реєстраційного посвідчення 1992-го. Саме ці документи суд узяв до уваги, визнаючи його право власності.