Пайовики Зеновія Щепановсього які постраждали від «тернопільського Остапа Бендера» вчора, 19 червня пікетували Львівський апеляційний суд, в якому розглядалося питання виключення їх із реєстру кредиторів.
Як передає кореспондент ІА ZIK під стіни суду прийшли представники трьох споживчих кооперативів – СК «Степана Бандери», СК «Олімпія Б» і СК «Освітянин 2008».
Загалом же в Тернополі створено близько трьох десятків подібних кооперативів. До них входить близько 2 тис. людей, які вкладали власні кошти у будівництво. Однак приватне підприємство «Тернопільська фірма «Будівельник» свої зобов’язання перед вкладниками не виконала і ще в 2009 році припинила будівництво. На момент банкрутства незавершеними залишилось 30 об’єктів на загальну суму понад 200 млн грн.
Зараз пайовики продовжують будівництво за власні, повторно надані, кошти і кажуть, що з’являються люди, які начебто не мають відношення до фірми «Будівельник», і через суд намагаються відібрати у них право на повернення коштів. Зокрема, одна з пайовиків Надія Мирон подала позов про те, щоб виключити їх з реєстру кредиторів.
«Ошуканими є тисячі людей. І наша акція сьогодні покликана не тільки захистити свої кооперативи, а також і інші кооперативи, бо починають з нас, оскільки ми маємо судові рішення. Далі, здолавши нас, вони будуть іти далі і, думаємо, що будуть забирати і квартири, і майно в пайовиків. Ставши в реєстр кредиторів, у нас остання надія на те, що щось, може, повернуть», – зазначила голова СК «Олімпія Б» Галина Теличко.
«Ми проплатили 100% фірмі «Будівельник». І зараз за власні кошти зробивши кошторис, ми доплачуємо понад 1000 грн, щоб завершити будинок. Наш будинок уже на стадії завершення – проводимо внутрішні роботи. Інші будинки є, де навіть фундаменту немає», – розповіла вона.
За її словами, через цю аферу деякі люди наклали на себе руки, а багатьом заробітчанам довелося знову їхати за кордон.
«Хоча ми маємо повний пакет документів і виграли всі суди. Першу сходинку ми пройшли, коли утворили кооператив в 2010 році, потім визнали майнові права. В 2011 році ми визнали право власності на об’єкт незавершеного будівництва і зареєстрували його. Зняли арешт з будинку і стали в реєстр кредиторів. Судова експертиза проведена нами на 13 млн. Тобто ми внесли 24 млн і на 10 млн тільки було збудовано. На цю різницю ми стали в реєстр кредиторів», – розповіла голова СК «Олімпія Б».
Юридичний представник протилежної сторони в судовому процесі Володимир Федорович спочатку відмовлявся від коментарів журналістам, а потім врешті сказав, що яке б рішення не прийняв суд, це ніяк не вплине на людей, які сьогодні прийшли на пікет. За його словами, ці люди не є в реєстрі, адже самі від цього добровільно відмовилися і передали майнові права товариству «Будова-Захід».
Натомість вкладники стверджують, що якщо це товариство викинуть з реєстру кредиторів, то це залишить їх без надії повернути кошти.