Під головуванням прокурора Тернопільської області Геннадія Мовчана відбулася міжвідомча нарада керівників органів виконавчої влади та правоохоронних органів області, на якій обговорено стан дотримання законодавства про освіту, ефективність реалізації повноважень органами державної виконавчої влади та правоохоронними органами щодо забезпечення права дітей на дошкільну, шкільну та профтехосвіту.
На сьогодні, захист прав дітей на освіту залишається однією із актуальних проблем у області.
За результатами прокурорських перевірок додержання законодавства про освіту у цьому році порушено 4 кримінальних справи. Близько ста посадовців притягнуто до передбаченої законом відповідальності, поновлено права 200 учнів професійно-технічних закладів освіти, в користь яких відшкодовано 43 тисячі гривень. Загалом, за результатами перевірок додержання законодавства про освіту на користь дітей відшкодовано біля півтори сотні тисяч гривень.
Щорічне збільшення виявлених органами прокуратури порушень законодавства про освіту свідчить, що стан додержання прав дітей у цій сфері не покращується. Перевірками в порядку контролю встановлено порушення законодавства про освіту щодо запобігання розповсюдженню злочинів та шкідливих звичок серед учнівської молоді, захисту неповнолітніх від експлуатації, забезпечення першим робочим місцем, запобігання поширенню корупційних проявів у сфері освіти, належне використання майна навчальних закладів.
Звертає увагу той факт, що у поточному році за розпивання спиртних напоїв та появу у громадських місцях в нетверезому стані до адміністративної відповідальності притягнуто 411 неповнолітніх та 214 – за куріння у громадських місцях, про що керівників навчальних закладів повідомлено. Однак, на внутрішкільному обліку у всіх загальноосвітніх школах області перебуває лише 9 схильних до вживання алкоголю підлітків та 34 – до паління.
Оскільки, викладене вимагає невідкладного вжиття скоординованих заходів, 23 листопада прокуратурою області проведено міжвідомчу нараду за участю керівників органу управління освітою, управління у справах сім’ї та молоді, служби у справах дітей облдержадміністрації, Тернопільського обласного центру зайнятості та кримінальної міліції у справах дітей.
Міжвідомчою нарадою відмічено, що органи контролю ще не повною мірою виконують поставлені перед ними завдання, тому за результатами наради розроблено ряд дієвих заходів спрямованих на покращення становища дітей.
«Одним із таких заходів є впровадження у всіх закладах освіти функціонування телефонів довіри, за якими діти зможуть анонімно повідомити про порушення законодавства у сфері освіти», – зазначив прокурор області Геннадій Мовчан.
Зазначене питання перебуває на постійному контролі прокуратури Тернопільської області.