Головна Тернопіль Що буде далі з центром дитячої творчості?

Що буде далі з центром дитячої творчості?

діти інвалідиПеревірку стану даху у Тернопільському центрі творчості для дітей та юнацтва робили без попередження та особливої потреби. За словами працівників центру, перевіряючі говорили між собою про будівництво мансарди під офіс. В управлінні комунального майна стверджують, що це був звичайний техогляд – пише 20 хвилин
– Бригада проекторів прийшла робити техогляд, про який не попередили ні директора ЗОШ № 4, в якій знаходиться наш центр, ні директора самого центру, – розповідає керівник народного театру пісні “Співаночка” Людмила Стельмащук. – Директор їх не впустив, наступного разу вони прийшли з представниками управління комунального майна. Пояснили, що перевіряють стан даху за усним дорученням заступника мера. Дах у нас старий, проте особливих проблем немає. Натомість протікає дах у приміщенні самої четвертої школи. Але перевіряли чомусь саме наш заклад.
Говорять, що буде мансарда. Заступник з адміністративної господарської частини Олександр Савушкін, який супроводжував перевіряючих, каже, що чув їхню розмову щодо будівництва мансарди.
– Вони говорили, що тут планують будувати мансарду під офіс. Також оглядали прибудинкову територію, вибирали, де можна зробити додатковий вхід, – розповідає пан Савушкін.
Дирекція закладу та батьки схвильовані цією новиною. Адже у випадку будівництва заняття проводити стане неможливо.
– Як діти будуть займатись, якщо зверху вестимуть будівництво. Можливо, у центру творчості взагалі заберуть це приміщення, – обурююється мама учениці Марія Олексишин. – Зрозуміло, що надавати приміщення позашкільним закладам – справа невигідна. Тільки от влада не думає, що виховання дітей важливіше за бізнес.
Офіційного рішення ще немає. Батьки вихованців готові збирати підписи та офіційно звертатись до мера, якщо почнуть будівництво. Заступник начальника управління містобудівного та архітектурного комплексу міськради Данило Чепіль запевняє, що рішення про будівництво мансарди не було.
– Щоб почати будівництво мансарди у комунальній установі потрібно розглянути це питання на сесії міськради і прийняти рішення, – пояснює він. – Подібна процедура може затягнутися до півроку. Якщо на будівництво дають згоду, то рішення затверджують на виконкомі. Потім потрібно отримати містобудівні умови та обмеження від управління архітектури, а також дозвіл від управління архбудконтролю.
За словами пана Чепіля, по місту цього року збудували шість мансард у житлових будинках, будівництва мансард у комунальних установах не було.
? Питання про будівництво мансарди в приміщенні ЗОШ № 4 на сесії не розглядали. Та й на це навіть немає коштів у місцевому бюджеті, – додає він. – Якщо буде подібна пропозиція, її розглянуть на сесії. Перед поданням пропозиції представники управління комунального майна можуть перевіряти умови приміщення. Та чи почнеться будівництво в такому випадку вирішують на сесії міськради.
Дах перевіряли не там, де треба. В управлінні комунального майна пояснюють, що перевіряли стан даху, який протікає. Про будівництво мансарди їм нічого невідомо.
– Директор четвертої школи, в приміщенні якої знаходиться центр творчості, скаржився на стан даху, – пояснює заступник начальника управління обліку та контролю за використанням комунального майна Іван Поливко. – Ми маємо право проводити перевірку без попереджень. Мова про будівництво мансарди тут не йде.
Натомість директор четвертої школи Наталія Левенець каже, що без розпорядження начальника управління освіти пускати перевіряти стан приміщення вона не має права.
– У нашій школі є проблеми, пов’язані з дахом, – продовжує вона. – Дах вже протягом 70-ти років не ремонтують. Серйозні проблеми є в самому приміщенні школи, а не в центрі творчості. Тому логічніше було б почати перевірку зі школи. Мене обурило, що приміщення перевіряють без мого відома. У подібних випадках начальник управління освіти повідомляє мене про техогляди. Коли я запитала про мету перевірки, мені відповіли, що дивляться, чи немає грибка.