Чому Тернопільська медицина потребує гуманітарної допомоги ? Саме таке питання стояло на обговоренні на черговій прес-конференції Тернопільського прес-клубу 9 жовтня 2012 року. Гостями прес-клубу були Олексій Кайда, голова обласної організації ВО «Свобода», Юрій Дар, уповноважений представник від Німецького Червоного Хреста.
Що ж стосується Романа Книша, головного лікаря Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні, Віктора Кміта, головного лікаря Тернопільської міської комунальної лікарні № 2 та Ярослава Чайківського, головного лікаря Тернопільської комунальної міської лікарні швидкої допомоги, то їх, на жаль, з об’єктивних причин не було.
Саме обговорення базувалось на трьох питаннях:
-про стан тернопільської медицини та фінансове забезпечення медичної галузі
-скільки необхідно коштів, щоб медицина була на належному рівні
-чи реально українській медицині обходитися без гуманітарної допомоги з-за кордону
Для нас звичайно не секрет, що в Україні краще не хворіти, бо якість лікування залишає бажати кращого і морги в нас працюють на вищому рівні, ніж лікарні Але щоб щось змінити, обговорень і чорного гумору мало. Принаймні, від цієї галузі залежать людські життя, цінність яких чомусь підскакує перед виборами. І ось цієї п’ятниці була підписана декларація між представниками Червоного Хреста і головою обласних «свободівців» Олексієм Кайдою про спільне співробітництво і постачання медичного обладнання у тернопільські лікарні. А саме: сучасні операційні столи, УЗД, інвалідні столи, мегаскопи, гідравлічні і механічні ліжка, електронні термометри загальної вартістю в 20 тисяч євро.
Але е фактично, крапля в морі, адже за останніми даними, лише для Тернополя для повного устаткування не вистачає 70 млн грн.
На паперах, справа, звичайно, посувається, але чи це справді так, відчувати будуть пацієнти. Подивимось, чи після виборів і питання будуть обговорюватись і вирішуватись на такому ж рівні,як і перед виборами.