Цікавих заходів у святкові дні, що минули, не бракувало. Та найбільше захоплення і здивування у тернополян викликав виступ Євпаторійського театру на ходулях “Шоу велетнів”.
В Україні це наразі єдиний подібний народний театр. Йому уже минуло 11 років. Останні сім років колектив очолює художній керівник Віктор Одінцов. “Раніше я працював рядовим режисером, — розповідає артист. – Так сталося, що старий керівник пішов з театру і колектив довірили мені. А як можна керувати тими, хто ходить на ходулях, якщо сам не вмієш цього робити? Так я сам став на ходулі, і вже займаюся цим сім років. Можу сказати, що ходулі, це такий вид мистецтва, до якого неможливо когось примусити. Ти або любиш їх, або ні. А якщо вже полюбив, то це надовго ”.
Основний склад театру – це 30 акторів. До Тернополя на виступ приїхало 20 із них. 16 артистів виступали на ходулях, а ще 4 – працювали “живими” скульптурами. Багато із акторів цього незвичного театру досить юні. “Я уже рік займаюся в театрі, — розповідає 14-річна Валерія Чебишева. – Коли вперше стаєш на ходулі, то переживаєш досить дивні відчуття. Ти вище за інших, спочатку почуваєшся некомфортно, боїшся впасти. Зараз я танцюю на невисоких 50-сантиметрових ходулях, а якщо буде бажання то перейду на вищі ”.
При театрі працює студія, у яку приймають дітей із шести років. Там вони й освоюють майстерність ходьби та танців на ходулях. Одним із обов’язкових елементів навчання є вміння правильно падати, щоб не отримувати травм. Актори за бажанням обирають для себе висоту ходуль — 50 см або ж 120 см. Щоправда є й такі умільці, які освоїли ходулі заввишки 2 метри 20 сантиметрів.
Для нашого міста євпаторійці підготували годинне шоу. Серед номерів було кілька венеціанських композицій, танець “Море”, “Нотр Дам де Парі”, кадриль, коломийки та багато інших.
Ольга ПОПОВА
Фото Kurt (Alexander) Lee