
У другій декаді травня переважала дуже холодна, як для середини травня, з опадами погода. У найхолодніші дні середньодобові температури повітря були нижчими від норми на 6-8 °С.
Середня декадна температура повітря виявилася найнижчою за останні 40 років та становила 8,5° тепла, що на 6° нижче норми. Максимальна температура повітря підвищувалась до +15-17℃, мінімальна – знижувалась до +0-1℃. Місцями по області впродовж 1-3 днів спостерігався заморозок на грунті та на висоті 2 см над поверхнею грунту інтенсивністю 0-3℃. Середня декадна температура ґрунту на глибині 10 см становила 11-12° тепла, що на 4-5° нижче норми. Опадів за декаду випало в середньому 70% норми, повідомляє Тернопільський обласний центр з гідрометеорології
Ріст та розвиток с.-г. культур відбувався за умов повільного накопичення ефективного тепла та переважно достатнього вологозабезпечення. Низькі середні добові температури повітря та недостатня кількість ефективного тепла були малосприятливими для початкового розвитку теплолюбних культур.
В озимої пшениці впродовж декади тривав ріст стебла, у ріпаку тривало цвітіння та розпочалось утворення перших стручків.
У ярого ячменю на більшості площ тривало кущіння, на прикінці декади розпочався ріст стебла.
У гороху тривало листоутворення та розпочалась поява суцвіть.
кукурудзи, сої, соняшнику та картоплі тривають сходи.
У садах триває формування плодів.
Польові роботи. Господарства області закінчували посівну, проводили підживлення посівів ярого ячменю та гороху. На присадибних ділянках проводили механічне та ручне розпушування міжрядь картоплі та овочів.