
Сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати компанію та на що звернути увагу при виборі машини. Поради мають виключно рекомендаційний характер і засновані на узагальненні досвіду.
Як вибрати компанію?
Насамперед усі звертають увагу на вартість. Це цілком логічно, особливо для людини, яка ніколи раніше не орендувала автомобіль і не знає, скільки коштує та чи інша модель. Такий підхід має право на життя, але варто уважно читати технічні характеристики та умови прокату на сайті 7Cars. Насамперед на ціну впливає марка, модель та рік випуску машини. Серед інших параметрів, які варто взяти до уваги, виділимо такі:
- Страховка. Уточніть у менеджерів, який вид страхування пропонує компанія. Переважним варіантом є повне страхування, у такому разі Ви будете повністю застраховані від непередбачених витрат.
- З водієм чи без. При вивченні умов слід уважно читати всі пункти. Умовно можна розділити прокат на два великі блоки: з водієм або без водія. Вартість послуг першого варіанту буде вищою і такого виду послуг потребують далеко не всі.
- Умови прокату. Уважно ознайомтеся не лише з вартістю оренди на добу, але й з правилами повернення машини, додатковими вимогами щодо максимального кілометражу та іншими параметрами. Зазвичай щоденний пробіг становить від 300 до 500 км. За кожні наступні 100 км доведеться доплачувати, уважно прочитайте та ознайомтеся з умовами договору. Особливу увагу приділіть правилам повернення машини, багато компаній вимагають ретельного миття та чищення салону. У разі недотримання таких вимог накладаються штрафи.
- Розмір застави. Ще один важливий пункт. Зазвичай споживач залишає заставу користування машиною, яка повертається після закінчення терміну прокату і здачі машини.
- Час роботи та зручність розташування. Оскільки машини орендуються подобово або погодинно, потрібно уважно вивчити можливість повернення автомобіля у відведений час. Якщо режим роботи компанії з 8:00 до 20:00 і Ви хочете орендувати авто в Львові на кілька годин, то обов’язково потрібно уточнити у менеджера, як буде розраховуватися вартість.
Варто звернути увагу на відгуки про компанію загалом. Ми маємо на увазі, що більшість компаній мають власний сайт, на якому можна ознайомитися з фотографіями машин, дізнатися вартість, контактні дані та прочитати відгуки. Це дуже важливий момент, який допоможе ухвалити правильне рішення. Особливу увагу слід приділяти негативним відгукам. Почитайте претензії інших клієнтів, оцініть ризик, задайте менеджерам всі питання, що Вас цікавлять. Але покладатися суто на відгуки в інтернеті також не зовсім правильно, оскільки існує несумлінна конкуренція. Конкуруюча компанія під різними логінами закидають одна одну негативними відгуками, які мають нічого спільного з реальністю.
Найголовнішим критерієм та гарантією стане договір, тому при виборі компанії уважно читайте та вивчайте всі пункти. Якщо якісь пункти мають неоднозначне формулювання і можуть трактуватися по-різному, обов’язково уточнюйте спірні моменти у менеджера.
Критерії вибору автомобіля на прокат
Ще одним критерієм вибору компанії стане асортимент автомобілів під Ваші потреби. Тут уже все залежить від конкретних цілей та завдань.
Після того, як Ви вибрали тип авто, потрібно звертати увагу на технічний стан та інші важливі аспекти:
Стан кузова. Насамперед уважно візуально оглядаємо корпус на предмет подряпин, вм’ятин та інших ушкоджень. Це не тільки для гарантії безпеки. У момент передачі машини підписується акт приймання, у якому необхідно зазначити всі недоліки, інакше орендодавець може пред’явити претензії до Вас. Кузов машини не найважливіша частина при оренді на короткий проміжок часу, але це може свідчити про несумлінне ставлення, тому від ідеї оренди такого автомобіля краще відмовитись.
Якщо зовні машина Вас влаштовує, технічні параметри також не викликають серйозних нарікань, можна вирушати в салон автомобіля. Там потрібно також провести уважний огляд щодо пошкоджень. Усі подряпини, поламані ручки, порвані сидіння або чохли повинні фіксуватися в акті приймання-передачі.
Насамкінець додамо ще одну важливу рекомендацію: не поспішайте з вибором і уважно вивчайте пропозиції, умови та пункти договору. Особливу увагу варто приділити пункти про відшкодування витрат під час поломки.