
Немовля, яке залишили біля закинутого магазину у Вишнівці на Тернопільщині, знаходиться під наглядом лікарів у відділенні інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні. Хлопчик здоровий, добре їсть, набирає вагу.
Про це журналістам Суспільного розповіла завідувачка відділення Людмила Лугова.
За її словами у цьому медзакладі новонароджений хлопчик перебуває другу добу. Завідувачка відділення розповіла, що дитина отримує необхідний курс лікування
“На сьогодні малюк тішить своїми досягненнями. Його перевели з режиму кювеза на палатний режим, де ліжечко з підігрівом. Він активно їсть, поправляється. Перед годуванням дає про себе чути, вимагає уваги, їсти. Провели всі обстеження. Він відносно здоровий, але враховуючи умови, в яких він народився — мусить отримати і доотримати лікування. Коли він не буде потребувати нашої допомоги і спостереження — його переведуть у неонатальне відділення — де забезпечують постінтенсивний нагляду для новонароджених”, — сказала Людмила Лугова.

До обласної дитячої лікарні немовля доправила бригада швидкої Вишнівецького пункту базування, — розповіла медична директорка Центру екстреної медичної допомоги Ганна Мончак:
“20 квітня, на самий Великдень, о 13.50 на лінію 103 оперативної диспетчерської служби надійшов виклик від поліції Вишнівця і повідомили, що перехожі знайшли пакет і в ньому, здається, жива дитинка. Диспетчер негайно відправив найближчу бригаду Вишнівецького пункту базування. На місці керівниця бригади виявила, що дитя не було в смітнику, це було поруч. Пакет застелений і в ковдрочку замотана дитинка. Немовля не плакало, тихо лежало. Медикиня оглянула цього хлопчика, у ньому були всі ознаки доношеної дитини”.

Що буде з малюком після виписки з лікувального закладу, розповіла виконувачка обов’язків начальниці служби у справах дітей обласної військової адміністрації Майя Шимашис.
“Найперше, факт народження дитини треба зареєструвати. Зазвичай це роблять батьки. Якщо немає батьків, це роблять органи опіки і піклування. Отже, Вишнівецька селищна рада має прийняти рішення про реєстрацію народження дитини. Тоді буде вироблено свідоцтво про народження. Дитя перебуватиме в медзакладі, скільки скажуть лікарі. Далі малюка влаштують скоріш за все, в сім’ю патронатного вихователя. У нас таких сімей в області є дев’ять. Потім будемо вирішувати і влаштовувати дитину в інші сімейні форми”.
На запитання кореспондентів Суспільного, чи повернуть новонародженого хлопчика матері, Майя Шимашис відповіла:
“Ні, такої імовірності немає, для того, щоб повернути матері, треба, якнайменше, довести, що вона є мамою дитини і на сьогодні такого ми не маємо”.
За словами Майї Шимашис, минулого року батьки відмовилися від чотирьох дітей.
Як психологи пояснюють такі випадки — розповіла психологиня Анна Заплітна.

“Причин багато: глибока соціальна вразливість, бідність, відсутність підтримки. Деколи буває психологічна неготовність до батьківства, важка вагітність або наслідки сексуального насильства. Бувають також депресивні розлади і психоз. Підтримка таких батьків має бути емоційна, практична і соціальна. Коли немає можливості опікуватися дитиною, потрібно звернутися у віконце для новонароджених, там залишити, щоб їй надали допомогу, піклувались про ту дитинку. Не можна залишати серед загрози для життя”.
Нагадаємо, правоохоронці знайшли матір, яка, ймовірно, залишила новонародженого сина поблизу закинутого магазину у Вишнівці на Тернопільщині. Про це повідомили на офіційному сайті Нацполіції області. Це 19-річна місцева жителька, яка нещодавно повернулася з-за кордону. Немовля біля магазину знайшли перехожі.
Ірина Терлюк, Любов Гадомська, Суспільне
Дитину у Вишнівці залишила 19-річна породілля