Одна з головних особливостей криптоіндустрії, яка дозволяє заробляти – у криптовалюти курс може різко змінюватися за короткий проміжок часу. Якщо говорити про гігантів ринку – Біткоїн та Ефіріум, то їх курс продовжує зростати. Зрозуміти, коли найкраще купувати цифрові активи, можна у тому випадку, якщо ви розбиратиметеся, від чого залежить у Солани ціна, а також котирування інших монет. В іншому випадку обмін крипти може виявитися невигідним.
Правило попиту та пропозиції
Ціноутворення цифрових активів будується на базових ринкових механізмах. Головний з них – співвідношення попиту та пропозиції. Закон працює за таким принципом:
- Чим вищий попит і нижча пропозиція на певну криптовалюту, тим вища вартість.
- За низького попиту та високої пропозиції ціна Біткоіна, Ефіріуму та іншої крипти падатиме.
У порівнянні з традиційними валютами та багатьма цінними паперами більшість цифрових валют випускається в обмеженій кількості. Наприклад, Bitcoin-система передбачає ліміт у загальний обсяг монет – 21 млн. BTC, Litecoin – 84 млн. LTC. Внаслідок такого підходу ціна на Біткоін у майбутньому зростатиме через дефіцит криптовалюти.
Існують і такі проєкти, які не встановлюють ліміт пропозиції, наприклад, Dogecoin або Ethereum. Відсутність обмеження допомагає уникнути дефляційного тиску: натомість відбувається м’яка інфляція. На ринку є також криптовалюти premined, які були здобуті до публічності проєкту, після чого їх розмістили в мережі згідно з планом. Приклад – SOL монета. Можлива також система спалювання. Вона працює таким чином, що здійснюється спалювання частин вже існуючої крипти, щоб скоротити обсяг пропозиції та вплинути на зростання вартості.
Що ще впливає на ціну криптовалют?
- Вартість добування монет.
Те, яка ціна Біткоіна чи іншого активу, багато в чому залежить від процесу добування. Для майнінгу можуть використовуватись спеціальні пристрої – ASIC. Менш просунуті майнери можуть задіяти процесор, відеокарту та ін. Вартість добування крипти складається з багатьох параметрів. Перед тим як купити Біткоін, варто розібратися в цьому питанні. До уваги береться вартість майнінгового обладнання, ціна електроенергії, складність добування. Чим більше майнерів, тим більше ускладнюється добування, а це позначається на котируваннях.
- Правила та норми.
У цьому випадку враховуються вимоги, що діють у різних країнах. Національна влада та фінансові регулятори багатьох країн виявляють інтерес до цифрових валют, що позначається у СОЛ на курсі та котируваннях інших монет.
- Вплив ЗМІ та соціальних мереж.
Сьогодні традиційні ЗМІ вже не можуть так сильно впливати на криптовалюти, як це роблять соціальні медіа. За настрій ринку також відповідають ікони, такі як Times і The Economist. Однак вони не мають такого впливу, як ті ж твіти. Яскравим прикладом є Ілон Маск, який за допомогою своїх твітів вплинув на ціну Bitcoin та Dogecoin.
- Фінансові кризи.
Люди обирають інші активи, коли традиційна фінансова система руйнується або її стан призводить до появи небезпечних явищ (інфляція, нульові відсоткові ставки). До започаткування крипторинка для втечі використовувалися нерухомість і дорогоцінні метали. Але сьогодні популярним способом збереження цінності капіталу стають криптовалюти. Через це ціна SOL, BTC, ETH та інших монет може зростати.
- Низька мережна безпека та атаки.
Початківці-стартапи стикаються з загрозами, які виникають через низький рівень безпеки, а також малу обчислювальну потужність в мережі. Bitcoin-система за роки існування довела свою стійкість, тому у Біткоїна ціна в доларах не лише утримується на стабільній позначці, а й продовжує зростати.