Головна Новини Як тернопільська прокуратура захищає комуністичну «святиню» 

Як тернопільська прокуратура захищає комуністичну «святиню» 

Тернопільська прокуратура порушили кримінальне провадження нібито за незаконний демонтаж поховання часів Другої світової війни на вул. Микулинецькій.

Комуністичного меморіального комплексу, якого вже більше року не існує. Так місцеві прокурори стали на захист «руского міра» та роблять все можливе, щоб зупинити будівництво «Пантеону Героїв» московсько-української війни. 

Адвокати енкеведистів 

Кримінальне провадження заведено відповідно статті 191 Кримінального кодексу України: «Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні». Прокурори підозрюють, що на демонтажі радянського меморіалу та перепохованні, хтось незаконно заробив. Вимагають пояснення у СКП «Ритуальна служба».  

Як відбувався переніс братської могили радянських воїнів, директор «Ритуальної служби» Сергій Тлумацький пояснив ще у 2023 році. 

«У міської влади були всі дозвільні документи. У прокурорів тоді жодних питань чи підозр не було. Відбувся не демонтаж, не ліквідація поховань, а перенесення з ексгумацією на міське кладовище біля села Довжанка. Працювати було складно. У братській могилі не було трун. Перемішано все. Таке враження, що з автівки, чи просто накидали. Ставлення в російських військах до людей завжди однакове було», – повідомив пан Тлумацький. 

Цікаво, що у колишній братській могилі були поховані не лише червоноармійці, а й карателі з НКВС, які вже тоді у 1944 році винищували українські села. Вбивали українців, вивозили в Сибір, грабували та палили. А братська могила була не просто цвинтарем, а частиною ідеологічної пропаганди комуністичної влади. Місце, яке культивували як радянську святиню. 

Яка ж справжня причина появи кримінальної справи? 

 Можливо прокурори дійсно дуже піклуються про долю радянських меморіалів та переймаються рештками червоноармійців та енкеведистів (які належним чином ексгумовані та перепоховані). Схожі кримінальні справи за перенесення радянських меморіальних комплексів порушили у багатьох містах України.  

Але є велика ймовірність, що кримінальне провадження є частиною плану зриву будівництва «Пантеону Героїв» московсько-української війни, який займає й колишнє місце поховань радянських солдатів. Сценарій простий. Поки тривають слідчі дії, всі роботи на території колишньої братської могили радянських воїнів зупиняються. Слідчі дії можуть тривати роками. Як наслідок, будівництво «Пантеону Героїв» зупиняється на законних підставах. 

Паралельно відбуваються судові процеси щодо незаконності створення «Пантеону Героїв». Хтось дуже не хоче, щоб у Тернопільській громаді належним чином вшановували пам’ять наших загиблих Героїв. 

Джерело: Тернополяни