Якщо будинок не підключений до центрального водопостачання, єдиним способом забезпечити домоволодіння чистою та безпечною водою є буріння свердловин на воду. Однак навіть у разі можливості підключення до центрального водопостачання багато людей вважають за краще витратити гроші на буріння свердловини, щоб не тільки бути впевненими як вода з крана, а й не платити щомісячні комунальні платежі її використання. А це особливо важливо для тих, хто використовує воду не тільки для приготування їжі та миття, але й для поливу городу та саду, наповнення басейну та інших цілей. Розглянемо, як відбувається буріння свердловин для насос Водолій.
Переваги використання свердловин
Свердловина на ділянці – це можливість відмовитись від центрального водопостачання. Вона має низку переваг і перед колодязями, поступово витісняючи їх навіть на невеликих дачних ділянках. Серед основних переваг слід виділити:
Висока якість питної води. Вода зі свердловини відрізняється чистотою, користю для здоров’я та безпекою. Вода з центрального водопостачання не тільки піддається хлоруванню, а й тече по старих і брудних трубах, що негативно позначається на її якості. Криниця має відкритий тип забору води, тому в нього може потрапити сміття та інші забруднення.
Тривалий термін служби. Якщо свердловина бурить на велику глибину залягання, термін її служби сягає 50 років. Тому термін її експлуатації значно перевищує колодязь.
Простота та доступність експлуатації. У свердловині вода не змішується з талими водами, які проникають у колодязь із ґрунту. Тому вона завжди чиста та безпечна. Криницю періодично необхідно чистити.
Якщо порівнювати свердловину з централізованим водопостачанням, її використання ще й вимагає оплати. Однак це стосується лише приватних осіб, які використовують воду виключно для питних та санітарно-гігієнічних потреб.
Види свердловин
Перед замовленням буріння свердловини Світ буріння дуже важливо визначити її тип, який буде оптимальним у кожному конкретному випадку.
Артезіанські
Артезіанські свердловини є ідеальним вибором для забезпечення літнього водопостачання. Щоб отримати чисту, корисну і безпечну воду, рекомендується замовляти буріння глибоких артезіанських свердловин. У такому разі потрібно виконати буріння на глибину від 100 до 200 метрів. Саме на цій глибині є поклади пористого вапняку, який забезпечує високу якість води. Крім того, однією з головних переваг артезіанських свердловин є постійний тиск води. Це з тим, що у великій глибині води не замерзають взимку, а влітку немає падіння її рівня. Така стабільність водопостачання особливо важлива у літній період, коли потреба у воді зростає. До того ж, артезіанська свердловина має довгий термін служби, який становить близько 50 років. Це означає, що вона забезпечить вас чистою водою не тільки зараз, а й у майбутньому, роблячи літній сезон комфортним та безпечним. Важливо також зважити на монтаж літнього водопроводу насос Водолій для оптимальної організації водопостачання вашого заміського будинку.
Піщані
Середня глибина свердловини на пісок становить 20-30 метрів. Вона складається із заглибленої труби, на кінці якої встановлено фільтр. Він використовується для уловлювання великих фракцій піску, ґрунту та інших механічних домішок. Піщані свердловини можуть бути використані для облаштування водопостачання дачі або невеликого приватного будинку.
Основною перевагою піщаної свердловини є доступна вартість буріння та обслуговування. Однак є і ряд недоліків, до яких належить:
- висока ймовірність замулювання, через що вода стане непризначеною для використання;
- низька продуктивність;
- у воду можуть потрапляти ґрунтові та поверхневі води, які можуть містити пестициди, бактерії та інші шкідливі компоненти.
До того ж піщана свердловина найчастіше слугує не більше 10 років, після чого доведеться пробивати нову.
Колодязь
Для отримання чистої води може використовуватися і колодязь. У такому разі відбувається буріння на глибину близько 15 метрів, встановлення бетонних кілець. Якщо в цьому місці є хороше джерело, криниця швидко наповнюється водою.
Під час вибору оптимального типу свердловини слід враховувати такі показники, як тип домоволодіння та обсяг води, що споживається. Криниця не підійде як основне джерело отримання води для великого заміського будинку. Він є оптимальним рішенням для невеликої дачі. Пісочна свердловина – оптимальне рішення для дачі чи невеликого будинку. Однак для цілорічного забезпечення водою котеджу чи заміського будинку найкраще вибрати артезіанську свердловину. Вона має тривалий термін служби і забезпечує постійний сильний напір води незалежно від пори року.
Поради перед бурінням свердловини
Перед тим, як вибрати технологію буріння свердловини та її оптимальний вигляд, необхідно звернути увагу на деякі нюанси:
- Інтенсивність забору води. Якщо проводити масовий та неконтрольований забір води, велика ймовірність виникнення суффозії ґрунту. А це може призвести до провалювання ґрунту в деяких місцях, що є небезпечним для ділянки, на якій стоїть житловий будинок.
- Глибина буріння. Оптимальна глибина буріння пісочної свердловини становить 20 метрів. Для більш глибокого буріння з метою створення артезіанської свердловини слід звернутися до фахівців. Самостійно виконати таку роботу неможливо.
- Період користуванням свердловиною. Жодна свердловина неспроможна забезпечити нескінченне час користування. Термін її використання залежить від того, як часто потрібно брати з неї воду і в яких кількостях. Піщана свердловина в середньому слугує 10 років, артезіанська – близько 50 років. Але при раціональному використанні цей термін зростає, а при нераціональному навіть артезіанська свердловина може прослужити не більше 5-10 років.
Якщо звернутися до професіоналів, буде обрано оптимальну технологію буріння свердловин, найбільш зручне місце. У такому випадку свердловина прослужить довго, і не викликатиме проблем у процесі експлуатації.
Розвідувальне буріння та проведення аналізу води
Щоб визначити якість джерела води на ділянці, фахівці рекомендують проводити розвідувальне буріння. Він може стати тимчасовим джерелом, доки не буде готова постійна свердловина.
Для виконання розвідувального буріння буде потрібна бурова штанга, снаряд і обсадка. Буріння такої свердловини виконується за допомогою ударної технології. Застосування спеціального інструменту для таких робіт не потрібне. Максимальна глибина складає 50 метрів. Загальний час буріння залежить від глибини. У середньому прохідка становить близько 3 метрів за годину.
Після чого встановлюється найпростіший фільтр з списоподібним наконечником. Отриману воду необхідно відправити на дослідження до будь-якої лабораторії. Результатом дослідження стане звіт, у якому зазначено активність іонів водню, мінеральні речовини, вміст лугів, металів та розчинених кислот.