У Теребовлянському районному суді розпочали слухання справи про загибель двох працівників на місцевому підприємстві «Колос-2». 3 серпня 2017-го під час виконання будівельних робіт загинув 21-річний Андрій Михасик із Теребовлі, а 8 червня 2018-го на тому ж об’єкті трагічно обірвалося життя 20-річного Володимира Солтиса із села Плебанівка, пише НОВА
Директором підприємства «Колос-2» є Степан Никеруй, будівельними роботами на той час керував підрядник Юрій Парамей. Понад три роки тривало розслідування загибелі двох хлопців на робочому місці. Лише нещодавно справу передали до суду. На лаві підсудних наразі — підрядник Юрій Парамей. Проте нині також проводиться розслідування ще однієї справи щодо незаконного будівництва об’єкта, де сталася трагедія. За це вже мав би відповісти безпосередньо керівник підприємства. Адже виходить, що господарську споруду зводили без належних дозволів, запросили для проведення будівельних робіт бригаду підрядника, який не мав дозволу на виконання висотних робіт. На будівництві не було дотримано техніки безпеки. Усі ці порушення призвели до прикрих наслідків. На 40-метровій висоті без жодних засобів захисту…
Із портретом загиблого Володимира Солтиса прийшли до суду його батьки Любов і Роман Солтиси. Відстоює справедливий розгляд справи також мати Андрія Михасика пані Марія. Проте суддя Теребовлянського районного суду Анна Мельник не змогла розпочати слухання резонансної справи, оскільки на засідання не прибув захисник обвинувачуваного Юрія Парамея. Клопотання про перенесення справи адвокат надіслав до суду, пояснивши свою відсутність тим, що бере участь в інших засіданнях у тернопільських судах. Дивує, чому захисник завчасу не попередив суд, щоб інші учасники процесу даремно не їхали. Єдине, під час засідання було продовжено міру запобіжного заходу для обвинувачуваного — особисте зобов’язання до 26 грудня цього року. Юрій Парамей категорично відмовився спілкуватися з журналістами. «Нема сенсу щось коментувати. Все у нас було добре на підприємстві», — лише сказав.
Натомість мати загиблого Володимира Солтиса пані Люба відверто висловила свою позицію після судового засідання:
— Три роки і чотири місяці минуло з того часу, як загинув мій син Володя. Андрія Михасика не стало на вісім місяців скоріше. Володя працював на підприємстві «Колос-2» два з половиною роки. Бувало, що виконував роботи навіть на 40-метровій висоті без жодного захисту. 8 червня він упав із висоти 2,9 м… Бляшаний лист перерізав йому горло — стік кров’ю. Помер на руках у батька, який також працював на підприємстві. Парамей відразу втік, не надав першої допомоги, не викликав лікарів швидкої. Замість розслідувати справу про загибель її від початків заминали теребовлянська поліція та місцева прокуратура, потім — обласна поліція та обласна прокуратура. Не проводили належних слідчих дій, не хотіли допитувати свідків, не було вилучено запису з камер відеоспостереження на території «Колос-2». Колишнє керівництво Тернопільської обласної прокуратури і тодішня слідча поліції робили все для того, щоб справу закрити. Потім почалося затяжне безпросвітне очікування висновку експертизи із Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Я неодноразово зверталася з клопотаннями, але мене ніхто не чув…
Лише коли прийшов в обласну прокуратуру Олександр Божко, справа зрушилася з мертвої точки. Два провадження про загибель мого сина і Андрія Михасика об’єднали, оголосили підозру підряднику. Завдяки старанням нового процесуального керівника Ігоря Середзінського і нової слідчої Інни Вівчар справа нарешті в суді. Буду робити все для того, щоб Степан Никеруй і Юрій Парамей сіли за ґрати. Не можуть гроші правити світом! Розумію, що є Божий суд, але винні у смерті двох дітей мають також відповісти за земними законами. На будівництві не було дотримано елементарних правил техніки безпеки: хлопці не мали поясів, касок та іншого захисного спорядження. Чи дощ лив, чи було релігійне свято — на підприємстві підганяли до роботи, щоб якнайшвидше завершити зерновий елеватор. Про працівників ніхто не думав… Будівництво об’єкта, на якому загинув мій син, незаконне. За моїм зверненням порушено провадження щодо незаконного будівництва, підробки документів і службової недбалості, що призвело до трагедії. Винні у смерті двох хлопців мають бути покарані.
— За результатами досудового розслідування обвинувальний акт щодо підрядника скеровано до суду за порушення законодавства про охорону праці та виконання робіт підвищеної небезпеки, що спричинило смерть двох осіб. Суд надасть законну оцінку діям підсудного. Сьогодні продовжили термін покладених судом обов’язків на обвинувачуваного. Раніше йому обирали міру запобіжного заходу у вигляді грошової застави, згодом — домашнього арешту. Проте КПК не дозволяє перебувати під домашнім арештом довше шести місяців, тому було обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, який діє донині, — зазначив заступник начальника відділу Тернопільської обласної прокуратури Ігор Середзінський. — З
Здійснюю захист інтересів двох потерпілих родин, двох згорьованих матерів. Досудове розслідування тривало безпідставно довго. Лише зі зміною керівництва обласної прокуратури справа зрушилась, були проведені необхідні слідчі дії. Сподіваємось на об’єктивний розгляд справи у суді, на те, що буде належно покарано винних у смерті двох хлопців, адже для цього є достатньо доказів, — наголосив представник потерпілих, адвокат Володимир Твердохліб.